MojAndroid

V nastaveniach Google Asistenta sa objavila nová funkcia. Pomenovaná bola “Confirm with Voice Match”. Táto funkcia je v štátoch, kde funguje Google Asistent plne funkčná, no predsa len s nejakými obmedzeniami. Vďaka tejto funkcii môžu používatelia potvrdzovať svoje platby použitím svojho hlasu, ktorý je zapamätaný v Asistentovi. Takisto boli aktualizované dokumenty podpory, kde je už zahrnutá aj táto funkcia.

asistent google hlasove platby 0

Ako na hlasové platby v Google Asistentovi

Funkciu platieb pomocou hlasu je potrebné pred použitím najprv zapnúť, keďže predvolene by mala byť vypnutá. Najjednoduchším spôsobom bude otvoriť aplikáciu “Google”, ťuknúť na kartu “Viac”, potom otvoriť “Nastavenia” a ťuknúť na kartu “Asistent Google”. V Asistentovi sa bude nachádzať možnosť “Payments”, kde by sa nová funkcia mala nachádzať. Žiaľ, ak sa nachádzate na Slovensku po ťuknutí zistíte, že platby v Asistentovi nie sú momentálne k dispozícii.

Podľa informácií na portáli androidpolice.com je potrebné nachádzať sa na podporovanom území a mať vo vašom smartfóne nainštalovanú spomínanú aplikáciu aspoň vo verzii v11.8.7.21.  Portál ďalej informuje, že potvrdzovanie platieb hlasom je obmedzené len na digitálne nákupy v Obchode Play a na objednávky v reštauráciách.

Testovanie funkcie potvrdené

Spočiatku boli všetko len domnienky, no teraz je to potvrdené. Potvrdil to zástupca Googlu, ktorý uviedol, že ide o prvotné testovanie novej funkcie. Maximálna výška jednotlivých platieb by mala byť limitovaná. Takisto by mal byť limitovaný aj počet platieb za deň. V súvislosti s touto novinkou žiaľ zo strany Googlu nedošlo k žiadnemu oficiálnemu predstaveniu. Existuje možnosť, že si nechával funkciu na Google I/O ale je isté, že o tom budeme v najbližšom čase vedieť viac.

Náš tip
Google Asistent dokáže prečítať články, dokonca aj po slovensky
29.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+