MojAndroid

Nedávno mi push notifikácia z banky oznámila, že som zaplatil 39,99 eur. Avšak ja som o ničom nevedel. Tak som vošiel do mobil bankingu a pozrel som sa, v čom bol problém. Pri transakcii som našiel správu “GOOGLE *Chrome”. Krajinou, kam platba odišla, bolo Írsko.

Tak som začal googliť, o čo vlastne ide. Na rôznych fórach som našiel, že nie som jediný s týmto problémom. Existujú dokonca aj takí, ktorým z účtu odišlo aj viac ako 500 eur.

Riešenie je celkom jednoduché

V správe, ktorá mi prišla spoločne s informáciou o tom, že som Googlu zaplatil takmer 40 eur, som našiel ešte jeden link. Pomocou neho som sa dostal na stránku, kde som mohol nahlásiť “neoprávnené poplatky”.

A tak som sa do toho pustil. Najskôr som si podrobne prečítal všetky informácie, ktoré na stránke boli. Je dobré, ak sa pred samotným začatím procesu ešte poslednýkrát uistíte či ste vy alebo niekto z vašej rodiny predsalen za niečo nezaplatili.

  • Neoprávnené poplatky môžete nahlásiť až do 120 dní od dátumu transakcie.

Ako na to

Ak ste sa uistili, že predsalen platba od vás nemohla odísť, postúpite ďalej na nahlásenie neoprávnených nákupov. Tu vyplníte všetky dôležité informácie o nákupe. Dátum zistíte vo svojom internet bankingu, nezabudnite ako menu zvoliť € a zadáte presnú sumu, ktorú vám Google neoprávnene zaúčtoval.

Následne môžete popísať svoj problém. Ja som tam napísal, že išlo o transakciu, o ktorej som nevedel a nie som si vedomý, že by som v týchto dňoch za niečo v tejto sume platil. Môžete to napísať kľudne aj po slovensky.

Posledným krokom je potvrdenie, že ste daný nákup neschválili. Tu stačí len zaškrtnúť príslušné políčko. Na to nezabudnite. Potom už len formulár odošlete.

Výsledok

Po odoslaní formulára obdržíte informačný e-mail o tom, že Google vašu žiadosť kontroluje. Výsledok kontroly opäť obdržíte e-mailom do 7 dní od odoslania sťažnosti. Mne e-mail prišiel presne po 7 dňoch s informáciou, že mi bola platba vrátená.

 

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+