MojAndroid

Tmavý režim bol najčastejšou funkciou, ktorú minulý rok prinášali aktualizácie populárnych mobilných aplikácií. Okrem aplikácií jeho podporu integroval aj systém Android 10 alebo nadstavby MIUI 11 a Samsung One UI 2.0. Google jeho podporu pridal do väčšiny svoji aplikácií a teraz podľa portálu GSMarena pokračuje Google vyhľadávaním a Google Asistentom.

Tmavý režim sa zapne automaticky podľa systémových nastavení

Novinku zverejnil Danny Sullivan na oficiálnom twitter účte Google vyhľadávania. Tmavý režim aplikácie Google vyhľadávania a Asistenta bude fungovať podľa jeho tweetu len u verzie systému Android 10. Zároveň aj u konkurenčného systému iOS 12/13. U verzii Android 10 a iOS 13 sa zapne automaticky podľa vašich systémových nastavení. Následne sa biele pozadie a čierne písmo aplikácie prepne na čierne respektíve šedé pozadie s bielym písmom. Zvyšné farebné prvky zostanú nezmenené.

Aké sú plusy tmavého režimu?

Tmavý režim v mobilných aplikáciach je prospešný z dvoch dôvodov. Prvým sú oči používateľa smartfónu. Biela farba na pozadí aplikácie ťahá a unavuje očí pri slabšom osvetlení alebo tme. Druhým dôvodom je úspora energie u OLED displejov a tým pádom aj predlženie výdrže smartfónu. OLED displeje totiž nemajú podsvietenie a každý pixel u nich svieti samostatne. Pri čiernej farbe môžu pixely zobrazujúce túto farbu dokonca zostať úplne vypnuté. O túto vlastnosť OLED displejov sa opiera aj populárna funkcia Always-on displej. Tmavý režim tiež na niektorých ľudí pôsobí elegantnejšie, takže má aj estetickú funkciu.

Náš tip
Nokia 5.1 Plus získava Android 10. Dostali ste update už aj vy?
22.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+