MojAndroid

Používatelia smartfónu Nokia 5.1 Plus z Indie začali iba prednedávnom hlásiť dostupnosť aktualizácie na čerstvý Android 10. Ten sa o pár dní dostane aj do ostatných krajín sveta. Za zmienku ďalej stojí aj fakt, že HMD Global doposiaľ na najnovšiu verziu Androidu už aktualizovalo celkovo 15 svojich zariadení.

Android 10 je pripravený aj pre model Nokia 5.1 Plus

Ako väčšina ďalších výrobcov smartfónov, aj tento výrobca sa zaviazal, že svoje Nokie bude plniť aktualizáciami po dobu dvoch rokov od ich samotného predstavenia. Výnimkou samozrejme nie je ani Nokia 5.1 Plus, ktorá teraz tento update získava.

K oficiálnemu uvedeniu tohto smartfónu došlo v decembri 2018 a je tým pádom veľmi otázne, či sa telefón dočká aj aktualizácie na nadchádzajúci Android 11. Ďalšou otázkou je, či firma dodrží aj plánovanie bezpečnostných aktualizácií až do roku 2021.

Podľa webu GSMarena sa onedlho očakáva aj nasadenie Androidu 10 pre extrémne lacný model Nokia 1 Plus, čo je rozhodne potešujúcou správou. Výrobca zverejnil aj obrázok, na ktorom je vyznačené, ktorý model kedy má update získať.

nokia aktualizácie na Android 10

Používateľom Nokia 5.1 Plus sa po aktualizácii, respektíve pred ňou naskytne pohľad na tento zoznam zmien:

  • Navigácia gestami: ovládajte váš Nokia smartfón rýchlejšie a plynulejšie, vďaka integrácii intuitívneho ovládania za pomoci končekov vašich prstov
  • Inteligentná odpoveď: získajte ešte inteligentnejšie odpovede vo vašich spravách, bez nutnosti ručného písania textu
  • Ovládanie súkromia: majte prehľad o vašich osobných údajoch na jednom mieste a ovládajte prístup aplikácií k vašej polohe
  • Režim sústredenia: zablokujte upozornenia z rušivých aplikácií a sústreďte sa na to, čo je v danej chvíli dôležitejšie
  • Family Link: nová súčasť vo funkcii Digitálna rovnováha, pomáha rodičom nastavovať pravidlá a limity

Pokiaľ patríte k jedincom, ktorí už aktualizáciu na Android 10 pre Nokiu 5.1 Plus dostali, určite nám dajte o tom vedieť v diskusii pod článkom.

Aktualizácie na Android 10 vydáva väčšina výrobcov

Nokia rozhodne nie je jedinou firmou, ktorá sa v poslednej dobe snaží aktualizovať svoje smartfóny. Android aktualizácie vypúšťa viacero spoločností. Za zmienku stojí napríklad aj SamsungXiaomi či Huawei.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
21.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+