MojAndroid

Ak sa dá o niektorej značke povedať, že v aktualizáciách plní sľuby načas, tak je ňou určite Nokia. Po vydaní novej verzie systému Android vždy zverejní časovú os aktualizácií s konkrétnym mesiacom alebo štvrťrokom pre každý svoj model.

A je nutne dodať, že ho doteraz vždy dodržala. Android 10 už obdržalo 7 smartfónov tejto značky, ktorú vlastní spoločnosť HMD Global. V nasledujúcich mesiacoch bude podľa portálu AndroidCommunity nasledovať ďalších 12 zariadení. Nebude to ale podľa pôvodného časového harmonogramu.

Nokia Android 10 časová os

Ktoré smartfóny Nokie už boli aktualizované?

V poslednom štvrťroku minulého roku dostali Android 10 najprv smartfóny Nokia 9 Pureview, Nokia 8.1 a Nokia 7.1. Nasledovali ich modely Nokia 7 Plus, Nokia 6.1 Plus a Nokia 6.1. Tento rok sa potom dostalo už iba na jeden smartfón, a to Nokiu 2.2. Pôvodný plán bol pritom iný. Kvôli rôznym problémom sa teraz zmenili plány a CEO spoločnosti, Juho Sarvikas, publikoval upravenú časovú os aktualizácií.

Ktoré modely čaká aktualizácia a kedy?

Podľa nej by sa mal Androidu 10 dočkať ďalší viac ako pol tucet smartfónov Nokie už na prelome tohto a druhé štvrťroku. Konkrétne by to mala byť Nokia 2.3, Nokia 3.2, Nokia 4.2, Nokia 7.2, Nokia 6.2, Nokia 3.1 Plus a Nokia 8 Sirocco.

V polovici druhého štvrťroku to budú Nokia 5.1 Plus a Nokia 1 Plus. No a na jeho konci pred letom sa z Android 10 budú tešiť majitelia Nokie 2.1, Nokie 3.1, Nokie 5.1 a Nokie 1. Android 10 im prinesie viacero nových funkcií, ako tmavý režim v celom systéme, nové navigačné gestá alebo lepšieukontrolu nad povoleniami aplikácií.

Náš tip
Koronavírus: Operátori pomôžu štátu zistiť, z ktorých krajín sa ľudia vrátili
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+