MojAndroid

Vlajkové lode Samsung Galaxy S7, S7 Edge a novinka LG G5 priniesli tento rok veľmi zaujímavú funkciu. Tá sa stará o to, že displej na vašom telefóne je prakticky neustále aktívny a zobrazuje nejakú vami vybratú informáciu. Môže ísť o čas, kalendár či niektoré zmeškané notifikácie. Táto funkcia je pre mnohých používateľov veľmi užitočná, a to aj vďaka tomu, že na telefónoch je pomerne dobre implementovaná a nespôsobuje nejaké extrémne vybíjanie batérie. Práve naopak, ak vám táto funkcia pomôže rapídne znížiť počet odblokovaní displeja v priebehu dňa, nejakú batériu môžete aj ušetriť. Táto funkcia je ale zatiaľ dostupná iba na obmedzenom počte zariadení, no vďaka aplikácii s príznačným názvom Always On Display si ju môžete vyskúšať na väčšine smartfónov alebo tabletov.

Aplikácia umožňuje aj niekoľko ďalších zaujímavých nastavení. Môžete si napríklad vybrať farbu zobrazovaného obsahu a k dispozícii je aj možnosť aktivácie odomknutia displeju poklepaním, čo je dobre známa funkcia zo zariadení viacerých výrobcov. Nechýba ani funkcia automatického vypínania obrazovky v situáciách, kedy máte telefón vo vrecku nohavíc alebo v taške, no pre správne fungovanie tejto súčasti aplikácie je potrebné, aby malo vaše zariadenie proximity senzor.

Okrem toho, že aplikácia už teraz ponúka množstvo zaujímavých funkcií, mnohé ďalšie sú na ceste. V rámci ďalších aktualizácií by mala pribudnúť možnosť zobrazenia hodnoty aktuálneho nabitia batérie, zobrazovanie obrázkov, zobrazovanie upozornení, možnosť vybrať si konkrétne druhy informácií zobrazené na obrazovke a ešte väčšie množstvo tém. Aplikácia je v obchode Play dostupná zadarmo a vyskúšať ju môžete aj vy. Je ale potrebné dodať, že niektorí používatelia sa sťažujú na nadmerné vybíjanie batérie, no iní tento problém nemajú. Aj tak ale môžete aplikáciu nezáväzne vyskúšať a zistiť, či budete mať tento problém aj vy, alebo vám skutočne pomôže a možno aj zmení spôsob, akým používate svoje inteligentné zariadenie.

Verzia: 1.7.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.7.4
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: PhoneArena

4.4.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+