MojAndroid

Súčasná epidémia koronavírusu Covid-19 zrušila prakticky všetky spoločenské akcie s väčším počtom ľudí vo väčšine štátoch. Boli zrušené veľtrhy, výstavy, premietanie kín, koncerty, festivaly alebo väčšina športových súťaží.

Epidémia mala vplyv aj na predstavovanie nových smartfónov a mobilných technológií. Najväčšou ranou bolo určite zrušenie februárového kongresu MWC  2020 v Barcelone.

O zrušení konferencie sme už informovali, no mala sa uskutočniť online. Podľa portálu GSMarena teraz prichádza ďalšia rana v podobe oficiálne potvrdeného úplného zrušenia tohtoročnej konferencie Google I/O 2020.

Google I/O 2020 logo

Google I/O sa neuskutoční prvýkrát po 12 rokoch

Google I/O je konferencia zameraná na vývoj technológií spoločnosti Google. Koná sa každoročné od roku 2008. Písmenka „I“ a „O“ v názve konferencie značia počítačový Vstup a Výstup. Jej cieľom je predstaviť nové nástroje na tvorbu webu, mobilné alebo podnikové aplikácie Google.

Zároveň sú prezentované otvorené webové technológie ako sú Android, Chrome, Chrome OS, rozhranie API Google, Google Web Toolkit alebo App Engine.  Na konferencii boli minulý rok predstavené aj smartfóny Google Pixel 3a a 3a XL. Tohtoročné Google I/O 2020 podľa oznámenia vývojárov na twitter účte Google Developers ale oficiálne nebude.

Ako budú predstavené nové technológie, zatiaľ Google nepotvrdil

Americká vláda a aj kalifornské úrady totiž zakázali zhromažďovanie ľudí vo väčšom, aby sa jednoduchšie zastavilo šírenie epidémie koronavírusu. A v prípade Google I/O bola účasť vždy vysoká. Technologické novinky tak budú musieť byť predstavené inou formou alebo v inom časovom termíne.

Na Google I/O 2020 mala byť prezentovaná beta verzia systému Android 11, vylepšenia v systéme Chrome OS a Google službách. Očakávalo sa tiež predstavenie smartfónov strednej triedy Google Pixel 4a a 4a XL.

Náš tip
OxygenOS: Zhrnutie našich skúseností s obľúbenou používateľskou nadstavbou
22.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+