MojAndroid

Ako už možno viete, Google kvôli nebezpečnému koronavírusu zrušil tohtoročnú vývojársku konferenciu Google I/O 2020. Na nej sme sa zrejme okrem mnohých nových vecí mali dočkať aj smartfónu strednej triedy, Google Pixel 4a. Podľa najnovších informácií boli však na internete zverejnené prvé fotografie pripravovaného zariadenia, ktorého by sme sa mali dočkať v máji. Takto vraj vyzerá.

Displej s minimálnymi rámčekmi

Začnime prednou stranou. Tá vyzerá veľmi lákavo. Smartfón má skutočne minimálne rámčeky okolo displeja, no spodná brada je o čosi hrubšia. Pozorné oko si všimne “dieru” pre prednú kameru, ktorá sa nachádza v ľavom hornom rohu. Nie je však umiestnená úplne na kraji, ako sme zvyknutí. Miesto si našla trošku viac k stredu, aby sa do rohu zmestila informácia o aktuálnom čase.

Pripravovaná novinka podľa nás vyzerá z prednej strany skutočne super a netipovali by sme, že je reč o telefóne strednej triedy. Po otočení prístroja si však všimneme, že sa Google bude spoliehať opäť iba na jeden zadný fotoaparát. O kvalite fotografií ale nepochybujeme. Modul s fotoaparátom a LED bleskom je skutočne veľký a evokuje už dojem, že nejde o vlajkovú loď.

Kovová zadná strana

Okrem loga amerického Google sa na zadnej strne nachádza ešte skener odtlačkov prstov. Je veľmi ťažké v tomto momente polemizovať, prečo je tomu tak, no dôvodom má byť fakt, že displej bude typu LCD. Úprimne, radšej vidíme rýchly a presný skener na zadnej strane smartfónu, ako ten pomalý a menej presný pod samotným displejom. Keď už sme pri tej obrazovke, tá má mať podľa GSMarena menšiu uhlopriečku 5,81 palcov.

Smartfón na obrázku: Google Pixel 3

Zadná strana je zrejme tvorená z kovu, pravdepodobne z hliníka. Keby bola jej horná časť sklenená, telefón by bol veľmi podobný prvej generácii Pixelov. Neprítomnosť sklenenej zadnej strany samozrejme značí, že model nebude doplnený o podporu bezdrôtového nabíjania. Na záver stojí za zmienku aj prítomnosť 3,5 mm jack konektora na slúchadlá, spolu s USB-C konektorom na spodnej hrane.

Náš tip
Google Fotky dostávajú nový dizajn po takmer dvoch rokoch

9.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

  • Zapp Brannigan

    uz to len nezabit cenou

+