MojAndroid

Úspešný rad telefónov s čistým Androidom od samotného vlastníka systému sa má onedlho rozrásť o ďalší model. Pôjde o Google Pixel 4a, pričom prídavok “a” má značiť nižšiu cenu. Ako tomu bolo v prípade predchádzajúceho Pixelu 3a, model si ponechá viaceré črty svojej plne vybavenej verzie.

Podarenejšia predná strana

Z webov Android Authority a Phone Arena poznáme očakávaný vzhľad novinky, ktorá bude najmä zo zadnej strany nápadne pripomínať svojho lepšie vybaveného brata. Lepšie to však pre viacerých bude pri pohľade na prednú stranu. Priam obrovské čelo zariadenia sa úplne vytratí a dočkáme sa “diery” pre “selfie” fotoaparát. Ten sa pritom bude nachádzať v ľavom hornom rohu displeja.

google pixel 4a

Keď už je reč o zobrazovači, Pixel 4a má disponovať 5,7 alebo 5,8-palcovým panelom. Jeho typ nám však zatiaľ nie je známy, no trúfame si povedať, že pôjde o moderný OLED displej. Model bude taktiež omnoho kompaktnejší, vďaka rozmerom 144.2 x 69.5 x 8.2 milimetrov.

Pixel 4a s fotoaparátom špičkových kvalít?

Zadný fotoaparát sa zrejme bude zhodovať s tým, ktorý sa nachádza na Google Pixel 4. Obrázky nám však napovedajú, že žiaden teleobjektív ani hocijaký iný senzor sa na čiernej ploche zadnej strany nachádzať nebude. Miesto si však vzadu našiel skener odtlačkov prstov, ktorý sa tým pádom nebude nachádzať pod displejom.

3,5 mm audio jack a snáď aj väčšia batéria

Ďalšou zaujímavosťou je prítomnosť 3,5 mm jack konektora na hornom rohu. Mnohých by potom potešila batéria, ktorá presahuje kapacitu 3 000 mAh. Takto veľká batéria sa totiž nachádza na Google Pixel 3a a úprimne povedané, nijako pozitívne neoslní.

Pixel 3a a 3a XL po predstavení stáli 399, respektíve 479 amerických dolárov. Snáď sa Google z chýb minulého modelu trochu poučí a ponúkne nám skutočne dobrý telefón za super cenu. Rátame taktiež s nasadením procesoru z radu Snapdragon 7xx. Zdroj informácií očakáva konkrétnejšie Snapdragon 765, plastové telo, 4 GB RAM a 64 GB interného úložiska v základnej verzii.

Čo zatiaľ hovoríte na Google Pixel 4a? Zvážili by ste jeho kúpu? Kto vie, či sa v priebehu roku 2020 dočkáme skvelého Pixelu za výbornú cenu. Možnože budeme svedkami predstavenia aj väčšieho Pixelu 4a XL.

Náš tip
Google Pixel 3a získal v DxOMark úctyhodný výsledok

31.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+