MojAndroid

Predstavením modelu Pixel 3a priniesol Google do strednej triedy smartfón, ktorý dokáže fotiť ako vlajkové lode za dvojnásobnú cenu. Kto by to ale chcel počuť v číslach, Google Pixel 3a získal v známom teste DxOMark 100 bodov. To ho radí tesne za modely, ktoré stoja raz toľko peňazí.

V závese za Pixelom 3 a iPhone XR

Na trhu dnes už nie je veľa mobilov, ktoré by sa odvážili vstúpiť do predaja s jedným objektívom na zadnej strane. Veď aj modely nižšej strednej triedy ich dnes majú dva. Napriek tomu existujú výnimky, ktoré dokážu šokovať. Reč je o modeloch Google Pixel 3 a Apple iPhone XR. Práve na nich stráca Pixel 3a len 3 body.

google pixel 3a vs iphone xr
Jedným z mála zariadení, ktoré majú len jeden objektív, je aj iPhone XR

100-bodový výsledok koniec koncov ale vôbec nie je zlý. Práve naopak. Udržať sa medzi najlepšími s jedným objektívom hlavného fotoaparátu je dnes umenie. A majstrom tohto umenia je práve Google. Ak chcel teda priniesť do nižších cenových relácií mobil fotiaci ako modely z prémiovej triedy, do bodky sa mu to podarilo.

Niečo je lepšie ako Pixel 3, iné horšie ako Pixel 3

Pri verdikte DxOMark často porovnával výsledky Pixelu 3a s Pixelom 3. Koniec koncov používajú rovnaký snímač a výrobca sľubuje aj rovnakú kvalitu výsledkov. Hoci nie sú úplne totožné, o oboch môžeme spokojne prehlásiť, že sú nadpriemerné. Porovnať si ich môžete nižšie na obrázkoch od gsmarena.com.

google pixel 3a dxomark
Porovnanie kontrastu a expozície

Jednou z čŕt Pixelu 3a pri fotení je to, že zvykne podexponovať obraz, aby dosiahol lepší dojem z kontrastu. Hoci výsledky takéhoto správania nie sú na zahodenie, taký iPhone XR to zvládol o čosi lepšie. Oceniť si však zaslúži veľmi prirodzené podanie farieb, dokonca lepšie ako Pixel 3. Nezabúda sa ani na to, že Pixel 3a si lepšie poradil s redukciou šumu na fotkách.

google pixel 3a dxomark
Porovanie detailov a šumu

Menšiu kritiku si určite zaslúži portrétny režim. Bokeh fotografie z Pixelu 3a jednoducho nie sú tak dobré ako tie z Pixelu 3. Je to trochu škoda, ale zároveň to nie je žiaden škandál. Stále to totiž vyzerá veľmi dobre. Ani nahrávanie videa určite nepatrí medzi špičku a napríklad iPhone ho zvláda oveľa lepšie.

google pixel 3a dxomark
Porovnanie videokvality

Počas testu bolo ale vyzdvihnuté automatické zaostrovanie, ktoré je spoľahlivé za každých okolností. DxOMark tak v podstate dokázal to, čo bolo už dávno zrejmé. Google Pixel 3a je tu pre tých, ktorí chcú za cenu strednej triedy prémiové fotenie.

Náš tip
Google Pixel 3a presvedčil o tom, že plast môže byť odolný

21.7.2019
Zdroj: gsmarena.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+