MojAndroid

Google pred tromi rokmi predstavil svetu smartfón s menom Google Pixel. Ukončil produkciu série Nexus, ktorá fungovala tak, že si spoločnosť nechala vyrobiť telefóny u iného výrobcu ako LG (Google Nexus 5X) alebo Huawei (Google Nexus 6P). Séria Pixel však zahŕňa naozaj “googlovské” výrobky navrhnuté len Googlom (a vyrobené HTC), ktoré sa tešia veľkej popularite a sú dostupné aj na Slovensku. Rok 2018 prinesie už tretiu generáciu tejto populárnej série.

Google Nexus 6P bol posledným modelom série Nexus, vyrobil ho Huawei
Google Nexus 6P bol posledným modelom série Nexus, vyrobil ho Huawei

Úspešné Pixely dostanú tohto roku nástupcu

Prvý z radu Pixelov, Google Pixel a jeho väčší braček Google Pixel XL boli svetu predstavené v roku 2016. Neponúkli žiaden revolučný dizajn, ani nijak nevyčnievali z radu, proste figurovali ako obyčajné telefóny s dobrou výbavou a ich predajné čísla po krátkom čase vykazovali úspech.

Prvé Pixely boli predstavené pred dvomi rokmi
Prvé Pixely (zľava Pixel XL a obyčajný Pixel) boli predstavené pred dvomi rokmi

Náš tip
Google Pixel: Používateľský zážitok nadovšetko | RECENZIA

Google Pixel 2 a väčší variant Pixel 2 XL prišli na trh minulý rok. Menší z nich dostal stereo reproduktory a možnosť stlačenia bokov pre vyvolanie služby Google Assistant. Dizajn sa však nijak dramaticky nezmenil a Pixel 2 tak stále nevytŕčal z radu.

Väčší súrodenec ale už lákal na to, čo dnes vyžaduje trend – veľký displej s malými rámikmi. Ako milé prekvapenie bol jeho fotoaparát ohodnotený ako najlepší snímač za rok 2017. Zaň už je ale potrebné zaplatiť niečo blízko 1 000 eur, čo nie je málo.

Väčší Pixel 2 XL sa zaradil medzi špičku smartfónov roku 2017
Väčší Pixel 2 XL sa zaradil medzi špičku smartfónov roku 2017

Náš tip
Najdrahšie smartfóny, ktoré kúpite na Slovensku

Navyše sa Pixel 2 XL svojou cenovkou zaradil do sveta dravej konkurencie. Tá je plná nekompromisných telefónov, ktoré sa stále potrebujú zlepšovať. Dnes už je tak zo všetkých strán obklopený absolútnou špičkou ako Huawei P20 Pro s tromi fotoaparátmi, Samsung Galaxy Note 8 lákajúci na stylus a stále perfektný hardvér alebo Galaxy S9+ radiaci sa medzi absolútnu špičku. Séria Pixel potrebuje vynoviť a ponúknuť to, čo jej pomôže obhájiť si vysokú cenovku, ktorou je charakteristická.

Náš tip
Huawei P20 Pro: Inovatívny šampión | RECENZIA

Google Pixel 3 príde s nekompromisnou výbavou a novým príslušenstvom

Smartfóny Google Pixel sú okrem iného aj konkurentom pre tie od spoločnosti Apple. Tá teraz vytasila silné zbrane: špičkový iPhone X za najvyššiu možnú cenu. Odpoveďou naň je práve Google Pixel 2 XL. Po predstavení Apple AirPods aj Google predstavil svoje bezdrôtové slúchadlá Pixel Buds. Okrem ich novej generácie by sme sa tohto roku mohli konečne dočkať aj odpovede na Apple Watch – Pixel Watch. Smart hodinky a nové slúchadlá by tak mohli byť skvelým doplnkom ku novej vlajkovej lodi od Google.

Americký gigant by mal osedlať svoj nový model (podľa doterajších dohadov) najnovším čipsetom pre tento rok. Tým je Qualcomm Snapdragon 845. Nemalo by chýbať 6 GB RAM a minimálne 64 GB úložisko. Predbežne sa treba rozlúčiť so slotom na microSD kartu či audiojackom. Špekulácie naopak hovoria o revolučnom displeji s dvomi výrezmi. Softvérovo bude Pixel disponovať nedávno predstaveným operačným systémom Android P (Android 9.0). Na výber by mohlo byť aj veľa zaujímavých farieb.

Google Pixel 3 môže priniesť zaujímavé farby
Google Pixel 3 môže priniesť zaujímavé farby

Kedy príde a koľko bude stáť?

Google má vo zvyku už dva roky predstavovať smartfóny Pixel práve 4. októbra. Nepredpokladá sa teda, že by sa tento rok malo niečo meniť. Čo sa týka ceny, takisto by nemalo dôjsť ku veľkým zmenám. Menšie Pixely so základným úložiskom 32, resp. 64 GB štartovali už po dve generácie na cenovke 649 dolárov, 128 GB verzia vyšla kupujúcich o stovku viac. Pixel XL stál pri uvedení 769 dolárov, novší Pixel 2 XL stál o niečo málo viacej. Google Pixel 3 by tak mal byť orientovaný niekde v tomto rozhraní, aj keď je tu možnosť, že by Pixel 3 XL mohol atakovať, či dokonca presiahnuť hranicu 1 000 dolárov.

14.5.2018
Zdroj: androidcentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+