MojAndroid

Vo februári tohto roka Google vydal nový, aktualizovaný vzhľad Google Máp. Tento nový dizajn pridal aj zopár nových funkcií.

Jedna významná je zmena záložky “Pre vás” na záložku “Uložené”, kde sa po novom zobrazujú uložené miesta z aplikácie Google Mapy. Nový dizajn tejto záložky ju urobil prehľadnejšou a organizovanejšou.

Náš tip
Redmi Note 9: Kvalita fotografií rapídne klesá, môže za to konštrukčná chyba

Google Mapy vylepšujú záložku Uložené

Po novom sa vaše uložené miesta zobrazia hneď navrchu tejto záložky. Vďaka tomu nájdete svoje naposledy uložené miesta rýchlejšie a sú zoradené od najnovšie uložených. Ak máte uložených viacero zaujímavých miest a neviete sa rozhodnúť, ktoré miesto navštíviť skôr, pomôže vám nové zoradenie miest.

Preto Google Mapy po novom zoraďujú vaše uložené miesta aj podľa vzdialenosti (samozrejmosťou je to, že musíte mať zapnutú lokalizáciu). Taktiež sú zoradené v prehľadnom albume, tzv. kolotoči, ktorým viete pretáčať potiahnutím doľava, či doprava.

Ak ste umožnili spoločnosti Google zaznamenávať históriu vami navštívených miest, tak nižšie nájdete aj miesta, ktoré ste navštívili. Tieto miesta sú zoradené podľa miest, krajín alebo času.

Náš tip
SMS správam odzvonilo. Česká republika už má náhradu

Rovnako tu nájdete aj svoju časovú os, ktorá ukazuje aj trasy, ktorými ste na tie miesta šli. Časová os vám ukáže aj koľko ste prešli alebo zabehli v priebehu posledných dní.

Google Mapy a ich časová os
Google Mapy a ich časová os

Ako ste mohli vidieť na obrázkoch vyššie, ja už nové zmeny mám. Avšak podľa Android Central je táto novinka vypúšťaná postupne, takže ak ju nemáte, aktualizujte si aplikáciu.

Náš tip
Google Mapy vylepšujú zobrazenie členitosti prírody a detaily v uliciach

27.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+