MojAndroid

Aplikácia Google Maps disponuje zaujímavou funkciou, ktorá dokáže zaznamenať vašu aktivitu/históriu pohybu počas jednotlivých dní. Tieto dáta sú dostupné len pre vás. Podľa informácií na stránke phonearena.com, zaznamenalo množstvo používateľov Google Maps problém práve s touto funkciou.

Google Maps ich nezobrazuje, no stále ich má

Celý problém spočíva v jednej veci. V Časovej osi Google Maps sa začali objavovať neúplné informácie, medzery v dátach či neúplné zobrazenie trasy. Niektorí používatelia sa dokonca sťažujú, že v prehľade aktivity im aplikácia skryla dáta približne od začiatku mája až niekoľko mesiacov, či rokov dozadu.

google mapy

 

Faktom je, že dáta sú len skryté, no stále ostávajú na serveroch Google a sú prepojené s vašim účtom Google. Len ich z nejakého neznámeho dôvodu momentálne nie je možnosť zobraziť. Google už pracuje na opravení tejto chyby, pričom hovorca spoločnosti sa k tejto veci vyjadril následovne:

„Identifikovali sme chybu, kedy niektorí používatelia nemôžu na Časovej osi zobraziť niektoré zo svojich údajov z Histórie polohy. Žiadne údaje o Histórii polohy sa nestratili a História polohy bola a stále je zaznamenávaná pre používateľov, ktorí majú túto funkciu zapnutú. Aktuálne sme v procese obnovovania viditeľnosti údajov Histórie polohy v Časovej osi pre všetkých používateľov, ktoré by sme mali dokončiť v najbližších dňoch.“

U každého sa chyba prejaví inak

google maps bug

Jeden z používateľov Google Maps na fórach informoval a potvrdil fakt, že chyba sa pre každý účet prejaví inak. V jeho prípade síce dáta pre jednotlivé dni chýbali, no aplikácia stále ukazovala modrú trasu a v spodnej časti sa zobrazovala hláška ktorá informovala, že v daný deň nenavštívil žiadne miesto. Google už na vydaní opravnej aktualizácie pracuje. Dostupná by mala byť dostupná v najbližších dňoch.

Ak ste túto chybu postrehli aj vy, dajte nám o tom vedieť dolu v komentároch.

Náš tip
Google Mapy po novom zobrazia chodníky a miesta vhodné pre ľudí na vozíku
2.6.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+