MojAndroid

So stále pokročilejšími funkciami internetových služieb sa zvyšuje aj množstvo informácií, ktoré o nás zbierajú. Tieto informácie sú zbierané za účelom zlepšenia samotnej služby a lepšieho cielenia reklamy. Napriek tomu sa veľa ľudí obáva o svoje súkromie a hľadá cesty, ktorými by zbieraniu dát predišli. Aplikácia Google Mapy na to reaguje a podľa informácií serveru AndroidCommunity testuje inkognito režim.

 

Inkognito režim je známy z prehliadačov

Inkognito režim poznajú používatelia hlavne z internetových prehliadačov. Po jeho zapnutí pristupujete k internetovým službám anonymne a v prehliadači sa neukladajú žiadne heslá ani história. Poskytuje ho aj Google Chrome alebo služba YouTube. Jeho integrovanie do Google Máp oznámil Google už pred letom počas konferencie Google I/O 2019. Že sa tak naozaj stane, potvrdzujú aj informácie o jeho testovaní.

Testovanie prebieha v rámci platformy Android Auto

Funkciu teraz potvrdili niektorí používatelia platformy Android Auto, ktorí využívajú k navigácii aplikáciu Google Mapy v preview verzii 10.26. Po spustení funkcie sa v notifikačnej lište objaví upozornenie na inkognito režim a modré pozadie prvkov aplikácie sa zmení na šedé. Následne sa už na serveri Googlu neukladá vaša poloha, vyhľadávané miesta a ďalšie vaše údaje. Testovanie funkcie naznačuje, že by sa v stabilnej verzii Google Máp mohla objaviť už čoskoro.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

 

20.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+