MojAndroid

Google Mapy sú jednou z najobľúbenejších mobilných aplikácií od spoločnosti Google, a to hlavne od doby, kedy pred rokmi získali možnosť offline máp. V posledných týždňoch získali nové funkcie ako napríklad navigačný mód Live View s rozšírenou realitou (AR).

Členovia komunity XDA teraz v kóde najnovšej aktualizácie Google Máp odhalili ďalší navigačný mód Eyes Free. Ten by mal byť určený pre navigáciu pri chôdzi.

google mapy ar

Navigovanie pri chôdzi bez potreby sledovania displeja?

Zmienka o novej funkcii sa objavila v Google Mapách uzavretej beta verzie 10.26.67. Funkcia Eyes Free, alebo inak povedané Voľné oči, by mala ponúknuť bezpečnejšie navigovanie pri chôdzi.

Používateľ sa doteraz musel pri spustenej navigácii neustále pozerať na displej smartfónu, čím hrozila možnosť zakopnutia alebo zrážky s inou osobou či objektom. Celkovo teda išlo o čiastočné obmedzenie počas chôdze pri presune z bodu A do bodu B.

Ako bude funkcia presne fungovať nie je zrejmé, ale podľa všetkého by mala znížiť nutnosť neustáleho sledovania displeja.

Princíp Eyes Free bude pravdepodobne iný ako princíp funkcie Live View. Tá funguje ako rozšírená realita (AR) a využíva fotoaparát smartfónu.

Na displeji tak vidíte presný obraz, čo sa pred vami deje. Obraz je doplnený informáciami o smere, ulici a vzdialenosti k vybranému cieľu. Funkcia Eyes Free bude ale skôr detailnejšou hlasovou asistenciou.

Pokiaľ vám nebude vyhovovať, tak ju jednoducho vypnete v nastaveniach. Google sa ju ale pred spustením v stabilnej verzii snaží najprv poriadne otestovať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
19.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+