MojAndroid

Web techradar.com hlási, že do Google máp bola pridaná podpora pre rozšírenú realitu (AR). Názov tejto funkcie má však Google vlastný. Pomenoval ju “Live View” a dokáže výrazne pomôcť v zorientovaní sa napríklad v uliciach veľkých miest.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Reakcia na patent od Apple?

Minulý týždeň sa zistilo, že americký Apple sa rozhodol dať si patentovať AR navigáciu pre mapy. Ide vlastne o živú navigáciu, ktorá vám ukáže cestu do cieľa cez váš zadný fotoaparát. Určite je to skvelý spôsob navigácie a pokiaľ si to nedokážete predstaviť, pomôže vám obrázok uvedený nižšie.

Zatiaľ len beta

Live View má byť už dostupné v beta verzii Google máp. V stabilnej verzii sme na našom smartfóne túto funkciu nenašli. Inak sa má nachádzať v navigácii pre peších. Existuje však jeden zásadný rozdiel medzi AR navigáciou od Google a od Apple. Google ju navrhol práve pre chodcov, zatiaľ čo Apple chce, aby sa svoje využitie našla v aute.

Používali by ste navigáciu s rozšírenou realitou? Myslíte si, že vás zavedie do cieľa jednoduchšie?

Náš tip
Google Mapy vás upozornia, ak váš taxík zíde z trasy
12.8.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+