MojAndroid

Spoločnosť Google pokračuje vo vylepšovaní svojich mobilných aplikácií. Jej mapová aplikácia a zároveň navigácia Google Mapy sa nedávno dočkala funkcií z konkurenčnej komunitnej navigácie Waze, ktorú paradoxne vlastní samotný Google. Teraz dostavajú Google Mapy ďalšiu užitočnú funkciu, ktorá poteší hlavne ľudí, ktorí často využívajú taxi služby.

Nie je nič neobvyklé, keď taxikári využívajú neznalosť cudzincov a umelo predlžujú trasu, ktorou majú prísť do cieľovej destinácie. Zákazník im platí za prejdené kilometre, takže aj jeden alebo dva kilometre navyše sa na výslednom účte prejavia. S Google Mapami teraz môžete nastaviť trasu, ktorou by mal ísť taxikár a zapnúť upozornenie, ak z nej zíde. V prípade, že odchýlka od najkratšej trasy presiahne 500 metrov, tak vás na to začne aplikácia upozorňovať notifikáciou. Následne na to môžete taxikára upozorniť. Funkcia je momentálne dostupná na indickom trhu a postupne by sa mala dostať aj na ďalšie. Aplikáciu Google Mapy si môžete zadarmo stiahnuť z Google Play a už pár rokov v nej aj uložiť mapové podklady do pamäte zariadenia, čím sa z nich stáva plnohodnotná offline navigácia.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
12.6.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

3 odpovede na “Google Mapy vás upozornia, ak váš taxík zíde z trasy”

  1. Ja osobne vyuzivam taxi len ked idem pit z mojej obce do mesta a vyuzivam taxisluzbu kktora ma stanovenu taxu, 5,50€ (10km) takze nemam problem aby ma oklamali lebo viem kolko zaplatim. Minule som isiel s konkurencnou lebo kamarat volal jeho vec koho si zavola a na km a zaplatil za tu istu cestu dajakych 7€, ta dakujem pekne, 5,50 a 7 je dost rozdiel.

    • ano je s tym plne suhlasim, ale je rozdiel ak po teba chodi dacia logan mcv alebo po teba pride nalozena octavia :) nevravim ze nesplnia ucel ako jedno tak aj druhe…a za 5,5eur/10km to mas takmer zadarmo :)), ak chodim z domu do prace obcas taxikom tak to mam od 6,50-8 eur a to idem 7,7 km, najma v meste by som uvital tu moznost, ak idem do casti ktore nepoznam ze si mam moznost predefinovat trasu

Pridaj komentár

+