MojAndroid

Posledné roky rezonujú medzi používateľmi internetu pojmy ako bezpečnosť, súkromie a ochrana používateľských dát. Táto problematika sa stáva ešte aktuálnejšia po minuloročnej afére spoločnosti Facebook, ktorá poskytla analytickej spoločnosti Cambridge Analytica dáta používateľov vlastnej sociálnej siete. Tie boli následne využité aj v predvolebnej kampani amerických prezidentských volieb. Používatelia internetu sú preto opatrnejší v tom, aké osobné údaje dávajú na internet. V reakcii na to sa nové verzie aplikácií chvália zvýšenou úrovňou zabezpečenia a ochrany súkromia. A to vrátane chystanej verzie aplikácie Google Mapy.

Na včerajšej konferencii Google I/O 2019 oznámil CEO Googlu Sundar Pichai nový Inkognito mód v budúcej verzii Google Máp. Ten bude podobný, ako Inkognito mód v internetových prehliadačoch. V aplikácii ho zapnete v nastaveniach vášho Google účtu a jeho aktiváciu bude signalizovať šedá vrchná lišta. Následne sa vami vyhľadávané miesta, trasy a navigácie nebudú ukladať ani v histórií samotnej aplikácie a ani nebudú nijak zaznamenané na vašom Google účte. Kedy bude vydaná nová verzia Google Máp nebolo oznámené, ale dá sa očakávať, že sa tak stane ešte do leta.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Android Q: Aké novinky prinesie nový operačný systém? | Google I/O 2019
9.5.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+