MojAndroid

Aktualizované 2.8.2019:

Vyzerá to tak, že nové rozhranie Android Auto je už konečne k dispozícii. Už približne mesiac vychádzajú nové a nové správy o dostupnosti veľkej aktualizácie, ktorá kompletne zmení používateľské prostredie a tiež príde s tmavou témou. Ak chcete aplikáciu vyskúšať, návod na stiahnutie a inštalačný súbor nájdete v tomto odkaze. O dostupnosti aktualizácie informoval web Android Authority.

Android Auto aktualizácia

Aktualizované 15.7.2019:

Aplikáciu Android Auto sa nám podarilo nainštalovať na testovacej Xperii 1 od Sony. Stačilo vojsť do obchodu Google Play, vyhľadať Android Auto a nainštalovať. S touto novinkou sme sa podelili aj s našimi čitateľmi pomocou článku. Ako to naozaj je?

Tip: Ako nainštalovať aplikáciu Android Auto na Slovensku a základné predstavenie | Video

V diskusii pod článkom a aj na Facebooku sa používatelia zaujímali, ako sa nám to podarilo. Nemusíte za tým hľadať nič, jednoducho to išlo. Smartfóny neboli nijako upravené, nemenili sme krajinu či jazyk. Aj dnes, po niekoľkých dňoch, to stále funguje. Nie je to ani Google účtom, je úplne jedno, aký použijeme.

Opýtali sme sa preto zastúpenia Googlu, že ako je to možné. Google totiž stále hovorí, že na Slovensku je Android Auto nepodporované. Jedinou možnosťou, ako ho nainštalovať, je stiahnuť APK súbor.

Z Googlu sme dostali takúto odpoveď:

Ahojte, Android Auto nie je a nebude v blízkej budúcnosti dostupné na Slovensku. Stále platí, že aplikácia je v tomto regióne nedostupná.

Otázkou teda zostáva, prečo si na redakčnú Xperiu môžeme bez problémov nainštalovať Android Auto aj pomocou Google Play, zatiaľ čo ostatným na Slovensku to nefunguje. Druhým smartfónom, na ktorý sa nám Android Auto podarilo nainštalovať, je staručký Samsung Galaxy Grand Prime. Tiež to išlo bez problémov a rovnakým spôsobom.

Zúfať nemusíte. Android Auto si môžete jednoducho nainštalovať aj vy, avšak nie priamo z obchodu Google Play. Podrobný návod, ako si Android Auto rýchlo a jednoducho nainštalovať, nájdete tu.

Pôovodný článok:

Skôr v tomto roku, fanúšikovia Android Auto boli potešení tým, že Google neskôr uvedie kompletne zredizajnované používateľské prostredie. Čo však americký gigant neohlásil, je konkrétnejší dátum spustenia redizajnu. Iba poznamenali, že dočkať sa máme už “toto leto”.

Novinka s cieľom zjednodušovania

Aktualizácia, ktorá prináša tento kompletný redizajn, je realitou. Na update upozornil server AndroidAuthority. V tomto vydaní firmvéru sa nachádza skutočne početné množstvo zmien.

Zmeny nastali v sekciách od navigačnej lišty až po samotný proces spúšťania, ktorý je teraz údajne o dosť rýchlejší. Používateľské prostredie je viac ústretové pre šoférov a jednoduchšie sa v ňom zorientujete. Nenáročné úlohy je pritom možné vykonať za dosť kratší čas, ako tomu bolo v starom UI.

Dočkali sme sa aj tmavého režimu

Pokiaľ ide čisto o vizuálnu stránku, pribudol tmavý režim a vhod príde aj vylepšené centrum s notifikáciami. Pokiaľ vás tieto zmeny zaujímajú, určite si pozrite vyššie uvedené video, v ktorom je nové prostredie jasne zdokumentované. Podľa najnovších správ vieme, že ide čisto o serverovú aktualizáciu, takže vy zrejme nemusíte robiť nič preto, aby ste ju obdržali. Pomôcť však môže, keď si aktualizujete aplikáciu Android Auto na vašom smartfóne. Aktualizáciu zároveň zabezpečíte lepšiu kompatibilitu s novým firmvérom.

Exkluzívne: Konečne aj na Slovensku!

Ešte väčšou a hlavne pre nás zaujímavejšou novinkou je, že aplikácia Android Auto je konečne k dispozícii na stiahnutie v Google Play aj na Slovensku. Aplikáciu sme vyskúšali na našom redakčnom telefóne Xperia 1, či dokonca na Galaxy Grand Prime od Samsungu. Podarilo sa nám ju nainštalovať priamo z Obchodu Play.

Doteraz sme sa museli uspokojiť s APK inštalačným súborom, ktorý sme si stiahli z internetu. Mnohým používateľom to uľahčí inštaláciu. Navyše, vždy bude aplikácia aktuálna, čo prostredníctvom stiahnutého a nainštalovaného inštalačného súboru nebolo možné.

Slovenčinu stále aplikácia neponúka, no to sme ani nečakali. Často sme s Android Auto mali problémy, niekedy vypadával GPS signál, inokedy sa zariadenia od auta odpájali a podobne. Teraz by to všetko malo fungovať bez problémov.

Používate Android Auto aj vy?

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Android Auto dostáva nový vzhľad a ovládanie

Náš tip
Android Auto verzie 4.1 pridáva podporu širokouhlých displejov a ďalšie funkcie

Náš tip
Toyota konečne ponúka Android Auto vo svojich automobiloch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+