MojAndroid

Systém pre automobily Android Auto, ktorý vznikol v roku 2015, je jednoznačne úspešným produktom spoločnosti Google. Podporuje ho už viac ako 500 vozidiel od rôznych svetových automobiliek a ďalšie pribúdajú. Podstatou Android Auto je možnosť funkcie aplikácie vášho smartfónu na displej multimediálneho systému vášho automobilu. Najnovšia jeho aktualizácia, ktorá bude dostupná v lete, prináša nový vzhľad a s tým spojené nové ovládanie. Oficiálne bude táto zmena predstavená na dnešnej konferencii Google I/O 2019, ale podstatné zmeny zhrnula spoločnosť na oficiálnom blogu.

Tip: Ako nainštalovať Android Auto na Slovensku a základné predstavenie | Video

Tmavý režim aj nová navigačná lišta

Hlavnou novinkou novej verzie Android Auto je tmavý režim, ktorú doplňujú kontrastné farby a výraznejšie písmo. To pomôže lepšej čitateľnosti, uľaví očiam a hlavne bude grafické rozhranie lepšie ladiť s interiérom, ktorý je vo väčšine vozidiel tmavý. Ďalšou zmenou je nová navigačná lišta v spodnej časti obrazovky. Vďaka nej budete môcť napríklad zároveň sledovať navigáciu a prepínať pesničky alebo prijímať hovory.

Nové notifikačné centrum a snaha o bezpečnosť vodiča

Nové je aj notifikačné centrum, ktoré zobrazuje notifikácie zo smartfónu ako sú napríklad zmeškané hovory alebo prijaté emaily. Niektoré funkcie, ako napríklad prispôsobenie rozhrania širokouhlým displejom alebo automatické pokračovanie prehrávanej skladby po naštartovaní, sme už mohli vidieť predošlých verziách. Novinky v Android Auto sa snažia sprístupniť funkcie vodičovi na čo najmenej kliknutí, aby sa mohol bezpečnejšie sústrediť na šoférovanie.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+