MojAndroid

Systém Android Auto sa postupne usádza v stále väčšom počte vozidiel jednotlivých automobiliek a spoločnosť nechce ponechať svoj náskok pred konkurenciou náhode. Kvôli tomu ho neustále aktualizuje a pridáva nové funkcie. Posledná verzia systému s číselným označením 4.1 prináša síce menšie zmeny, ale napriek tomu užitočné.

 

Android Auto 4.1 poteší hlavne majiteľov nových typov automobilov so širokouhlými dotykovými displejmi multimediálneho systému. Na nich sa systém dokáže konečne roztiahnuť po celej ploche a vyzerá tak viac elegantne. Na rozdiel od klasických displejov sa niektoré prvky môžu presunúť na stranu a nezaberajú tak napríklad časť obrazu, ktorú pokrýva mapa Google navigácie. Podľa ohlasov na sieti Reddit ale táto funkcia vyžaduje otvorené developerské nastavenie s podporou 1080p rozlíšenia. Zmenou prešlo aj rozhranie klávesnice, kde už napríklad nenájdete klávesu Shift aj na pravej strane, čo bolo v aute podľa používateľov zbytočné.

Zmenou prešlo aj grafické rozhranie zobrazujúce prebiehajúci hovor. Obrázok volajúceho už nie je v pozadí, ale na pravej strane.

Ďalšou užitočnou funkciou je možnosť automatického pokračovania počúvania hudby po naštartovaní tam, kde ste ju skončili počúvať po opustení auta. V minulých verziách  pribudla v Android Aute aj možnosť ukázať náhľadu prichádzajúcej SMS správy, keď je auto zastavené. Teraz sa v nastaveniach objavila aj položka, ktorou je možné zapnúť túto funkciu aj pre skupinové správy. Android Auto v4.1 si môžete stiahnuť z tohto linku.

Tip: Ako nainštalovať aplikáciu Android Auto na Slovensku a základné predstavenie | Video

25.3.2019
Zdroj: AndroidPolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Karol Z.

  Smutné je len to, ako sú umelo obmedzené aplikácie, ktoré tam idú spustiť. Našťastie existujú šikovní hackeri, ktorí to vyriešili a keď je telefón rootnutý, dá sa spustiť hocičo

  • jookas

   Hackom by som to nevolal. Ale s rootom je Carplay alebo AAmirror celkom easy spojazdniť.

   • Karol Z.

    Môžeme to s kľudným svedomím volať hackom, keďže k tomu treba externé appky s root prístupom, aby sa to dalo nejako reálne používať. Druhá vec je, že to ide ľahko spraviť :) všetko toto by ale mal ovládať google auto od základu, kto nepozná AAmirror, AAunlock alebo AA Phenotype Patcher, ten si neškrtne.

    • jookas

     Ono nejde ani o to že by to AA nevedelo ale Google to zámerne blokuje. AAunlock je už mŕtvy. A áno spojazdnenie nie je pre bežných ľudí.
     Ale tak zasa tiež je až príliš veľa “šoférov” čo čumia cestou do mobilu a takto by zasa pozerali filmy …

 • jookas

  Trebalo by doplnit ze od posledného update Google play hlási ze android auto nie je dostupný pre našu krajinu … Tak to človek musí sťahovať cez apkmirror

+