MojAndroid

Toyota je známa tým, že v oblasti integrácie s inteligentnými telefónmi v porovnaní s inými výrobcami áut zaostáva. Výrobca konečne zavádza systém Android Auto do svojho portfólia nákladných vozidiel a SUV roku 2020, vrátane modelov Tacoma, Tundra, 4Runner a Sequoia. Bude možné využívať navigáciu v službe Google Maps či používať počas jazdy Google Play Music. Tiež bude podporovaná Alexa, takže ak používateľ dostane počas jazdy nutkavú potrebu si čosi objednať z Amazon Prime Now, bude tak môcť učiniť.

Toyota ešte nezverejnila konkrétne termíny ani cenové relácie. Android Auto momentálne “beží” na menších modeloch ich vozidiel, ako je model 2018 a vyšší auta Aygo alebo európska verzia Yaris 2019. Vozidlá značky Toyota však majú built-in konektivitu s telefónmi – čo je výrazné zlepšenie oproti tomu, čo bolo k dispozícii len pred rokom.

Tip: Ako nainštalovať Android Auto na Slovensku a základné predstavenie | Video

Krok smerom k integrácii systému do viacerých vozidiel je určite veľmi vítaný.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Android Auto zlepšuje viditeľnosť vybraných aplikácií
Náš tip
Google Podcasty získavajú podporu pre Android Auto
8.2.2019
Zdroj: phandroid

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+