MojAndroid

Pokiaľ ste to nepočuli skôr, nie všetky elektromobily majú rovnaký typ “konektora” (alebo aj zástrčky) na nabíjanie. Iné používa Nissan, iné používa BMW alebo Volkswagen, a iné zase Tesla. Teda tá má vlastné. Každopádne nie každá nabíjačka elektromobilov dokáže zahrnúť všetky tieto konektory. Google Mapy už dlhší čas ponúkajú možnosť vyhľadať tieto nabíjačky, tentokrát ale pridávajú aj možnosť filtrovať ich podľa toho, ktoré zástrčky ponúka. Informoval o tom portál Android Police.

V stredu 11.12.2019 o 12.00 odštartovala registrácia záujemcov o dotáciu na kúpu elektromobilov a plug-in hybridov. Po pozastavení mala registrácia pokračovať vo štvrtok 12.12.2019 od 12:00, aj tento termín bol však nakoniec zrušený a presunutý na pondelok 16.12.2019, 12:00. Redakcia MôjElektromobil.sk sleduje situáciu naživo.

Zvolíte si to podľa vlastného auta

V možnostiach Google Máp pribudla možnosť bližšie zadať parametre vášho elektrického auta tak, aby mu Google vedel prispôsobiť trasy a ostatné veci. K tomu logicky patrí možnosť zvoliť typ konektora. Ak teda vlastníte Nissan Leaf, zvolíte si zástrčku typu CHAdeMO. Majitelia Volkswagenov zvolia CCS a všetci s Teslou to budú mať jednoduché.

Na základe týchto údajov budú Google Mapy lepšie schopné nájsť vám v budúcnosti nabíjaciu stanicu. Ak si teda budete plánovať dlhšiu cestu, nájde vám na základe dojazdu aj vhodné zastávky. Vy si tak môžete lepšie premyslieť, čo a kde môžete urobiť, než sa vaše auto bude napájať.

Hoci ostatné aplikácie majú takéto funkcie už dlhší čas, je skvelé, že Google Mapy sa k nim teraz pridali. Veľa ľudí ich používa na dennej báze a odteraz nebudú musieť zažiť ten trápny moment, keď sa s e-Golfom ukážu pri nabíjačke pre Tesly.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Dotácie na elektromobily: Sumár krokov, ktoré treba dnes urobiť
16.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+