MojAndroid

Google si je taktiež vedomý nebezpečenstva, ktoré koronavírus prináša pre ľudstvo, ekonomiku, či pre nich ako firmu. Preto sa rozhodol vytvoriť webstránku s informáciami o koronavíruse, o príznakoch, prevencii a liečbe. Obsahuje aj veľa iného zaujímavého obsahu.

Vlastná mapa

Áno, aj Google si vytvoril vlastnú mapu. Tá ich je samozrejme modrá, podľa počtu nakazených obyvateľov. Údaje aktualizuje trochu neskôr ako napr. mapa koronavírusu Johnsa Hopkinsa.

Modrá mapa koronavírusu. od Google.
Modrá mapa koronavírusu. od Google.

Štatistiky vyhľadávania koronavírusu

Zaujímavosťou je, že najhľadanejším je koronavírus v Ugande, toto by nám nikdy nenapadlo. Druhá v poradí je Ghana, taktiež prekvapenie. Potom nasledujú silno postihnuté štáty ako Španielsko, či Veľká Británia.

Najvyhľadávanejšie pojmy týkajúce sa koronavírusu a krajiny s najväčším záujmom.
Najvyhľadávanejšie pojmy týkajúce sa koronavírusu a krajiny s najväčším záujmom.

Informácie pre lepšiu produktivitu z domova

Google taktiež ponúka informácie rozdelené v troch kategóriách. Prvá sú jednotlivci, ktorým radí, ako lepšie pracovať z bezpečia svojho domova, nájsť si prácu na diaľku a iné. Druhá sú vyučujúci, pre ktorých si pripravil návody, ako dostať triedu a vyučovanie na web. Treťou kategóriou sú firmy, pre ktoré má návody, ako zriadiť videokonferencie, ako zvládať neistotu a taktiež ako pracovať z domu.

Web obsahuje aj zoznamy videí pre deti a ich rodičov, aby sa mohli spolu doma učiť. Základy jógy a iných cvičení, videá o varení a videá o produktívnej práci z domu.

Na konci je ešte výzva na príspevok pre WHO (Svetovú Zdravotnícku Organizáciu), ktorej pomôžete bojovať s koronavírusom. Google za každý vami darovaní dolár daruje dva, teda daruje dvojnásobok vášho príspevku. Dary priamo zo Slovenska nie sú podporované, Google odkazuje na Fond Spojených Národov.

Náš tip
CleverMaps – Mapa ekonomického dopadu koronavírusu podľa krajín
25.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+