MojAndroid

Majiteľov dva roky starého smartfónu strednej triedy, Samsung Galaxy A51, asi nepoteší správa, že tento model bude odstávať už len polročné bezpečnostné aktualizácie. Informáciu priniesol portál GizmoChina.

Frekvencia bezpečnostných aktualizácií sa znižuje ešte pred príchodom Androidu 12

Spoločnosť Samsung degradovala model Galaxy A51 medzi zariadenia, ktoré dostávajú aktualizácie dvakrát za rok. Zariadenie od svojho uvedenia na trh dostávalo štvrťročné bezpečnostné aktualizácie. Záruka na štyri roky bezpečnostných aktualizácií by mala platiť aj naďalej, takže by ich mal dostávať ešte nasledujúce dva roky. Len pred pár dňami pritom dostal februárovú bezpečnostnú záplatu.

Samsung Galaxy S21
Samsung Galaxy A51 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Smartfón má mať zároveň nárok na tri generácie aktualizácií operačného systému, ale zatiaľ dostal len jednu v podobe Androidu 11. Výrobca teda znižuje frekvenciu jeho bezpečnostných aktualizácií ešte predtým než dostal Android 12. Ten by však mal aj naďalej obdržať a to už v nasledujúcich mesiacoch. Konkrétne sa spomína apríl a spolu s Androidom 12 sa môžu majitelia tešiť aj na novú nadstavbu One UI 4.0.

Samsung Galaxy A52s 5G

Zníženie frekvencie bezpečnostných aktualizácií pravdepodobne súvisí s faktom, že Samsung Galaxy A51 sa už oficiálne nepredáva. Behom posledných dvoch sa dočkal až dvoch nástupcov. Po veľmi úspešnom Samsungu Galaxy A52 sa momentálne predáva novinka Samsung Galaxy A52s 5G. Tá v strednej triede láka na vodeodolnosť certifikácie IP68 a optickú stabilizáciu fotoaparátu.

Ako aktualizuje konkurencia:

Náš tip
Četovacia aplikácia Signal prichádza s užitočnou novinkou
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+