MojAndroid

Februárová aktualizácia pre sériu Google Pixel 6 spôsobuje ďalší problém. Používatelia sa sťažujú na výpadky Wi-Fi pripojenia. Informáciu na internet zverejnil webový portál GSMArena.

Ďalší nepríjemný problém, ktorý sa na nových Pixeloch vyskytuje?

Bezdrôtové pripojenie k internetu prostredníctvom Wi-Fi sa údajne vypne na pozadí po niekoľkých minútach. Tento problém obmedzuje telefón v automatickom pripájaní k známej Wi-Fi sieti. V niektorých prípadoch po vypnutí pripojenia k internetu sa ho používateľovi ani nepodarí naspäť zapnúť. Táto chyba údajne obmedzuje aj funkciu Bluetooth.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Niektorí majitelia smartfónu hlásia, že vypnutie Wi-Fi zapríčiní aj automatické vypnutie technológie Bluetooth. Vyskúšalo sa mnoho vecí, ktoré by mohli problém opraviť, no vyzerá to tak, že nič nepomáha a ide o ďalší bug, ktorý Google s bezpečnostnou aktualizáciou priniesol. U nás sa tento konkrétny problém zatiaľ našťastie nevyskytol.

Google Pixel 6 dostáva februárový update. Je po problémoch?

8.2.2022

Včera večer sme na naše Pixely 6 Pro dostali februárovú aktualizáciu. Ide o pozitívnu správu, ktorá naznačuje, že aktualizácie by už nemuseli byť oneskorené. Dôležitejšie však je, či tento update vyriešil väčšinu nami spozorovaných problémov na telefónoch série Google Pixel 6.

Google Pixel 6 dostáva update. Vyriešili sa nami pozorované problémy?

Osobne musím povedať, že som so svojim Google Pixel 6 Pro nadmieru spokojný. Bugy v podobe zle fungujúcej automatickej regulácie jasu a hláška o páde System UI mi neprekážajú. Automatický jas totiž nepoužívam a problém so System UI sa nedeje zas tak často. Musím však spomenúť, že februárová aktualizácia tieto problémy neopravila.

Rýchlejší nie je ani skener odtlačkov prstov. Zapnutie LED blesku stále vytiahne jas na vysoké hodnoty. Oficiálny zoznam zmien nám hovorí o oprave problémov s prehrávaním médií cez Bluetooth, s ktorými sme sa my v redakcii nestretli. Opravou prešiel aj bug, ktorý za určitých podmienok počas používania fotoaparátu spôsoboval náhly reštart zariadenia. Viac informácií nám Google nedal.

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

V marci sa dočkáme takzvaného “Feature Dropu”, ktorý sľubuje aktualizáciu s prídavnými funkciami. Je však stále zvláštne, že sa Google nepodujal na oprave tak často spomínaných chýb, ktoré pozorujeme aj my.

Pre mňa ide o drobnosti, no napríklad kolegu zle fungujúci automatický jas poriadne vytáča a verím, že aj viacerých ďalších používateľov tohto 900-eurového smartfónu. Taktiež je podľa nášho názoru vhodné spomenúť, že príprava telefónu na aktualizáciu trvala vyše pol hodinu. Obmedzujúce to však nebolo a existuje možnosť automatického spustenia inštalácia o druhej hodine v noci.

Náš tip
Pixel 6 láme rekordy. Predaje vysoko prevyšujú očakávania
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
9.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+