MojAndroid

Určite viete o problémoch, ktoré sú s najnovším Pixelom 6 a Pixelom 6 Pro spojené. Aj napriek tomu ide o jedno z najzaujímavejších a pre niektorých aj najlepších zariadení uplynulého roka. Je to fakt, ku ktorému nemáme čo dodať, pretože v redakcii používame tri Pixely 6 Pro a jeden Pixel 6. Tieto novinky jednoducho majú svoje čaro a používajú sa skvelo. Samozrejme, ide aj o vec osobného názoru. Téme predajov najnovších Pixelov sa venuje portál Android Authority.

Google Pixel 6 očividne priniesol úspech

Spomenieme, že presné štatistiky doposiaľ americký gigant nezverejnil. Vieme však, že svoj vlastný hardvér nezaraďuje do špeciálneho segmentu a všetko je údajne len súčasťou Google služieb, medzi ktoré patrí napríklad samotný operačný systém Android, YouTube, Mapy, vyhľadávanie, Obchod Play a tak ďalej. Zárobky celkových Google služieb nám už známe sú a skutočne sa navýšili.

Recenzia Google Pixel 6
Google Pixel 6 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Je potrebné si uvedomiť, že Google, respektíve Alphabet, zarába predajom nehmotných služieb. Fakt, že modelový rad Google Pixel 6 im pridal na zárobkoch značnú sumu skutočne ukazuje, že ľuďom sa nové smartfóny zapáčili a kupujú ich. V poslednej štvrtine roka 2021 celkové zárobky predstavovali 69 miliárd amerických dolárov.

Posledný kvartál roka 2020 americkej spoločnosti zarobil 52,8 miliardy USD. Prevádzkový zisk tvoril 26 miliárd dolárov, čo je nárast o 7 miliárd v porovnaní s rokom 2020. Úplný citát z hovoru Sundara Pichaia počas prehľadu zárobkov, je uvedený nižšie:

„Vo štvrtom štvrťroku sme prekonali všetky kvartálne rekordy v predajoch Pixel zariadení. Stalo sa to aj napriek mimoriadne náročným podmienkam vrámci dodávok. Reakcia na Pixel 6 od našich zákazníkov a spolupracujúcich partnerov bola neuveriteľne pozitívna. Vďaka prvkom umelej inteligencie je Pixel oveľa užitočnejším telefónom…”

Google Pixel 6 Pro
Google Pixel 6 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Pixely sú zvyčajne predstavené na prelome októbra a novembra a značí to pre jediné. Je teda séria Pixel 6 tou najúspešnejšou, akú kedy Google vôbec uviedol? Je to pravdepodobné, pretože sa tieto telefóny dočkajú najdlhšej podpory. Oficiálne to prehlásiť možné nie je a tejto informácie sa od Googlu s najväčšou pravdepodobnosťou ani nedočkáme.

Myslíme si však, že nové Pixely na to majú potenciál – naznačuje to aj veľký nárast ziskov. Ide predsa o revolúciu vo viacerých ohľadoch a konkuruje vďaka nižšej cene aj tým najlepším smartfónom na trhu. A aký máte názor na rad Google Pixel 6 vy? Ak patríte k používateľom tohto smartfónu, dajte nám vedieť, či ste so svojou kúpou vo finále spokojní.

Náš tip
Android Auto: Tieto aplikácie by vám určite nemali chýbať
2.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+