MojAndroid

Smartfón strednej triedy Huawei P40 Lite sa dočkal novej softvérovej aktualizácie. Čo prináša, prezradil portál HuaweiCentral.

Systém aj nadstavba zostáva v staršej verzii

Huawei P40 lite je aj v roku 2022 veľmi obľúbeným modelom, a to aj napriek tomu, že kvôli sankciám USA neobsahuje Google aplikácie. Uvedomuje si to aj jeho výrobca, a tak mu prináša novú aktualizáciu, ktorá by mala obsahovať januárovú bezpečnostnú záplatu systému. Ten je stále vo verzii Android 10 s nadstavbou EMUI 10.1.

Huawei P40 Lite
Huawei P40 Lite | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia má číselné označenie EMUI 10.1.0.399 (C432E1R2P1) a jej veľkosť je 262 MB. Mala by opravovať 4 kritické, 12 vysoko rizikových a 47 stredne rizikových chýb. Smartfón Huawei P40 Lite by sa mal tento rok dočkať aj aktualizácie na nadstavbu EMUI 12, ktorá mu prinesie niektoré prvky systému Harmony OS.

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete samozrejme aj manuálne v aplikácii My Huawei. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je veľmi obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Vlajkové smartfóny OnePlus 9 a 9 Pro dostali nedávno aktualizácia, ktorá okrem zabezpečenia vylepšila aj niektoré ich funkcie. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip.  Samsung minulý týždeň aktualizoval kompaktný smartfón Samsung Galaxy A41.

Náš tip
Akcia: Tieto platené aplikácie a hry si teraz môžete stiahnuť úplne zadarmo
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+