MojAndroid

Spoločnosť Samsung prináša aktualizáciu zabezpečenia systému pre smartfón strednej triedy Samsung Galaxy A41. Informuje o tom portál SamMobile.

Na Android 12 majitelia Samsungu Galaxy A41 stále čakajú

Samsung Galaxy A41 je jedným zo smartfónov Samsungu, ktorý zatiaľ neobdržal aktualizáciu na systém Android 12. Na trh prišiel v roku 2020 so systémom Android 10 a bol vtedy jeden z jeho najkompaktnejších modelov. Medzitým obdržal systém Android 11 a teraz dostáva aj novú bezpečnostnú aktualizáciu, ktorá však tiež nie je najaktuálnejšia.

Samsung Galaxy A41 displej na slnku
Samsung Galaxy A41 | Zdroj: Milan Menšík

Zatiaľ čo iné smartfóny Samsungu už obdržali februárovú bezpečnostnú záplatu, tak v prípade Galaxy A41 je iba januárová. Mala by opravovať viac ako tucet chýb a zraniteľnosti v systéme. Aktualizácia bola spustená v Rusku pod číselným označením A415FXXU1CVA3. Odtiaľ by sa mala rozšíriť aj do európskych krajín vrátane Slovenska.

Samsung Galaxy A52s 5G

Aktualizácia je distribuovaná formou OTA a systém by vám jej dostupnosť mal oznámiť automaticky. Skontrolovať si ju môžete samozrejme aj manuálne v Nastaveniach -> Aktualizácia softvéru -> Stiahnuť a nainštalovať. Pred aktualizáciou sa uistite, že máte dostatočne nabitú batériu a telefón musí byť pripojený k Wi-Fi sieti. Ak váš dátový balíček nie je obmedzený, môžete samozrejme využiť aj mobilnú dátovú sieť.

Ako je na tom konkurencia?

V aktualizáciách je aktívna aj konkurencia. Vlajkové smartfóny OnePlus 9 a 9 Pro dostali nedávno aktualizácia, ktorá okrem zabezpečenia vylepšila aj niektoré ich funkcie. Systém Android 12 dostali nedávno aj Nokia G50 alebo vlajkové smartfóny Asus Zenfone 8 a 8 Flip. A Huawei tento týždeň aktualizovalo vlajkový smartfón Huawei P30 Pro z roku 2019.

Náš tip
Netflix: Toto sú filmy, na ktoré sa môžete tešiť v tomto roku
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+