MojAndroid

Signal je mnohými používateľmi považovaný za najbezpečnejšiu komunikačnú aplikáciu a tento názor sa snaží udržať aj novými funkciami. Tá najnovšia umožní podľa jeho oficiálnych stránok bezproblémový prechod na nové telefónne číslo pri zachovaní kompletnej komunikácie a kontaktov.

Nová funkcia Zmeniť číslo sa hodí pri migrácii k novému mobilnému operátorovi

Tak, ako v iných podobných komunikačných aplikáciách, sa aj do Signalu prihlasujete pomocou vášho telefónneho čísla. S pomocou neho vás potom môžu v službe vyhľadať aj vaše telefónne kontakty. V niektorých konkurenčných aplikáciách je však problematická už len zmena zariadenia pri zachovaní histórie komunikácie. O zmene čísla nehovoriac. To však nie je prípad Signalu.

Ak si zaobstarávate nový smartfón, no ponechávate si svoje staré číslo, môžete použiť end-to-end šifrovaný prenos medzi zariadeniami na prenos kontaktov a histórie rozhovorov do nového zariadenia. Táto funkcia funguje štandardne už dlhú dobu medzi platformami Android alebo iOS. Služba odporúča, aby ste údaje zo staršieho smartfónu vymazali napríklad pomocou obnovenia továrenských nastavení.

Oznámenie o zmene čísla | Zdroj: Signal.org

Signal však túto funkcionalitu teraz rozširuje o možnosť zmeny telefónneho čísla. Ak si ponecháte svoj existujúci smartfón, no získate nové číslo, funkcia Zmeniť číslo vám umožní ponechať si váš profil a všetky existujúce správy a skupiny na vašom zariadení. Pre vaše kontakty však budete k dispozícii na novom telefónnom čísle. Keď si niekto z vašich kontaktov zmení svoje telefónne číslo na Signale, tak vám to aplikácia v konverzácii oznámi..

Náš tip
3 roky a dosť. Starším Pixelom práve skončila softvérová podpora

9.2.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+