MojAndroid

Populárna četovacia aplikácia Signal, ktorá zažila ošiaľ po tom, čo WhatsApp upravil svoje zmluvné podmienky, pravdepodobne dostala ban od čínskej vlády. O novinke informuje portál Gizmodo.

Webová stránka aplikácie Signal je od pondelka nedostupná pre obyvateľov Číny. Čínska vláda však verejne neoznámila, že by zakázala používanie tejto aplikácie. Keďže obchod Play nie je v Číne k dispozícii, oficiálna webová stránka aplikácie bola pre používateľov Androidu jediným spôsobom, ako si ju stiahnuť. Aplikácia je zatiaľ stále k dispozícii v Apple App Store a údajne stále funguje v Hongkongu. Ten do veľkej miery fungoval samostatne od čínskej vlády.

Používatelia, diskutujúci situáciu na Twitteri, uviedli, že spoločnosť Signal taktiež prestala obyvateľom Číny zasielať SMS kódy na overenie. To znemožní komukoľvek s čínskym telefónnym číslom založiť si nový účet.

Signal naberal na popularite. Čínsku vládu to pravdepodobne znepokojilo

Aplikácia Signal pre iOS dosiahla v Číne viac ako 500 000 stiahnutí, čo je na krajinu s 1,4 miliardami obyvateľov pomerne skromné ​​číslo. Nárast jej popularity však pravdepodobne znepokojil čínsku vládu, ktorá sa pokúša monitorovať a kontrolovať všetko, čo sa na internete deje. Šifrovanie Signalu by jej v tom samozrejme bránilo. Nehovoriac o tom, že vývoj Signalu bol financovaný americkou vládou a je prekvapivé, že bol v Číne vôbec niekedy povolený.

Náš tip
Sú prehliadače webu od Xiaomi bezpečnostným rizikom?

16.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+