MojAndroid

Nové podmienky používania služby WhatsApp, ktoré začnú platiť v máji, vyvolávajú vášne aj dva mesiace po ich ohlásení. Portál TechCrunch teraz prišiel s informáciou, čo čaká používateľov, ktorí ich neodsúhlasia.

Používatelia nové podmienky bez prečítania neodsúhlasia

Bezpečnosť komunikačných služieb a sociálnych sietí sa po kauze Cambridge Analytica stala jednou z vecí, na ktoré si dávajú používatelia pozor. Časy, keď nevenovali pozornosť podmienkam používania služby a automaticky ich odsúhlasili, sú už minulosťou. To platí aj pre nové podmienky WhatsAppu, ktoré u nich okamžite vyvolali vlnu kritiky.

Týkajú sa napríklad spôsobu spracovávania dát WhatsAppom alebo toho, ako podniky spravujú svoje WhatsApp správy s Facebookom. Kritiku vyvolalo hlavne to, že sa WhatsApp čoskoro spojí s Facebookom, aby ponúkol hlbšie prepojenie služieb. Ak zmenu podmienok používatelia odsúhlasia, tak WhatsApp bude s Facebookom zdieľať napríklad ich telefónne číslo pri registrácii, údaje o transakciách alebo ich IP adresu a podobne.

Treba pripomenúť, že tieto podmienky platia len pre krajiny, kde neplatia pravidlá GDPR, takže sa netýkajú slovenských používateľov. Pôvodne mali tieto podmienky začať platiť už 8. februára. Kvôli negatívnym reakciám služba oznámila presunutie tohto dátumu na 15. máj. Čo sa stane, ak používatelia podmienky neodsúhlasia?

Toto vás čaká, keď nové podmienky neodsúhlasíte

Pokiaľ sa ako používateľ WhatsAppu rozhodnete nové podmienky neodsúhlasiť, tak pre vás bude služba sčasti nefunkčná. V praxi to znamená, že budete môcť prijímať hovory a notifikácie, ale nebudete môcť odosielať alebo prijímať textové správy. Práve posielanie textových správ je primárnou a pôvodnou funkciou WhatsAppu.

A ak bežný používateľ nemá možnosť posielania správ cez WhatsApp, tak sa skôr či neskôr stane neaktívnym. Podľa podmienok služby sú potom neaktívne účty po 120 dňoch odstránené. Preto by mal už dnes každý používateľ zvážiť či odsúhlasí nové podmienky alebo radšej prejde ku konkurencii. Z celej kauzy už niekoľko týždňov ťažia konkurenčné služby Signal a Telegram

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger
Developer: WhatsApp LLC
Price: Free
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
  • WhatsApp Messenger Screenshot
Náš tip
Telegram je najsťahovanejšou aplikáciou sveta. Vďaka WhatsAppu
1.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+