MojAndroid

Spoločnosť Lenovo sa rozhodla, že si v roku 2018 podmaní strednú triedu smartfónov. Nedávno tak predstavila trojicu nových zariadení, ktoré sa práve do strednej triedy zaraďujú. Jedným z nich je Motorola Moto g6, ktorá dokáže zaujať najmä svojím elegantným dizajnom. Ten robí z tohto modelu skvelý módny doplnok, za ktorý by sa nemuseli hanbiť ani vrcholoví biznismeni.

Všetky časti seriálu 10 dní s Motorolou Moto g6:

10 dní s Motorolou Moto g6: Android 8.0 v podaní Motoroly [2. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Multifunkčný skener odtlačkov [3. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: IPS displej, na ktorý sa skvelo pozerá [4. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Výkonom postačí aj tým náročnejším [5. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Pamäť, ktorú možno ešte dodatočne rozšíriť [6. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Nesklame ani batériou [7. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Duálny fotoaparát, ktorý vás nesklame [8. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Inteligentné režimy hlavného fotoaparátu [9. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Gestá, ktoré vám zjednodušia život [10. časť]

Spracovanie hodné top-endu

Čo si budeme hovoriť, nie každý potrebuje vlajkovú loď a nie každý je ochotný vyhodiť za telefón viac ako 300 €. To však neznamená, že ľudia, ktorí nechcú vyhadzovať za telefón veľa peňazí, si nezaslúžia vlastniť telefón s precízne vyhotovenou konštrukciou. V Motorole však toto, našťastie, veľmi dobre vedia, o čom svedčí práve model Moto g6. Jeho konštrukcia je vytvorená zo skla, kovu a plastu.

Sklo prekrýva celú zadnú a prednú stranu zariadenia, hliník sa zase dostal do obruby hlavného fotoaparátu a rám je vyhotovený z kvalitného plastu. Tento plast však dokáže veľmi jednoducho oklamať vaše zmysly, keďže na pohľad, ako i na dotyk, pripomína práve vyššie zmienený hliník. Všetko spolu krásne lícuje, vďaka čomu sa g6-tka neuveriteľne pohodlne drží v rukách. Zásluhu na tom nesie aj zaoblená zadná stena, ktorá disponuje netradičnou lesklou textúrou.Zakaždým, keď sa pozriete na zadnú stenu tohto telefónu, bude vyzerať mierne odlišne. Zaujať vás na nej môže aj netradične spracovaný duálny fotoaparát, ktorý vystupuje z tela zariadenia. Našťastie je však fotoaparát situovaný v strednej časti zariadenia, čo znamená, že pri položení telefónu na stôl nedochádza k nepríjemnému kolísaniu.Najväčšiu časť prednej strany prekrýva 5,7-palcový displej, ktorý má jemne zaoblené rohy. Po jeho stranách sa nachádzajú minimálne rámiky, ktoré však nesú všetky dôležité prvky. Vrchný rám tak disponuje selfie kamerou, hovorovým reproduktorom a potrebnými senzormi. Naopak spodný rám nesie skener odtlačkov prstov, ktorý slúži aj ako šikovné multifunkčné tlačidlo.Rám tohto smartfónu nesie USB-C konektor, ako aj jack konektor slúžiaci na pripojenie slúchadiel. Okrem toho sa však dostalo aj na kvalitne spracované hardvérové tlačidlá, s ktorými môžete telefón zablokovať, vypnúť alebo na ňom zvýšiť či znížiť hlasitosť vyzváňania. Skvelé je, že vypínacie tlačidlo je od toho slúžiaceho na zmenu hlasitosti odlíšené vrúbkovanou textúrou. Vďaka tomu toto tlačidlo nahmatáte bez problémov aj v tej najväčšej tme.Celkovo tak Motorola prostredníctvom smartfónu Moto g6 priniesla do strednej triedy dizajn, ktorý sa často nevidí ani pri niekoľkonásobne drahších zariadeniach. Či už teda budete chcieť zapôsobiť na svojich kolegov alebo nejakú vyberanú spoločnosť, Moto g6 vám v tom iste pomôže.

Veľkosť tak akurát

Ako sme už spomenuli vyššie, Motorola vybavila G6-tku veľkým 5,7-palcovým displejom. Ten disponuje pomerom strán 18:9, čo znamená, že je samotný telefón natiahnutý viac do výšky ako do šírky. Napriek veľkému zobrazovaču však Moto g6 disponuje stále pomerne príjemnými rozmermi 153,8 x 72,3 x 8,3 mm. Viac ako 75 % z celého zariadenia prekrýva displej a s trochou cviku, či väčšími rukami, dokážete tento telefón ovládať aj jednou rukou. Neodradí vás od toho ani váha 167 gramov, ktorá je skvelým kompromisom medzi príliš nízkou a naopak príliš vysokou hmotnosťou. Zariadenie totiž pri držaní cítite v ruke, no tá vám z tohto držania určite neodpadne. Aby toho nebolo málo, hmotnosť je ideálne rozmiestnená a v kombinácii s krásne zaoblenou zadnou stenou pôsobí Moto g6 pri držaní v ruke poriadne isto.

Farebné kombinácie, ktoré vás dostanú

Modelový rad Moto G sa snaží odlíšiť nielen svojím dizajnom, ale aj svojimi farebnými prevedeniami. K dispozícii je tak viacero farebných verzií, z ktorých si vyberie skutočne každý. Pánov by mohol zaujať najmä tmavomodrý model, pričom naopak dámam je určený model ružový. Ďalej sú však na výber aj dve univerzálne farby, a to čierna a strieborná. Hoci všetky vyzerajú mierne odlišne, jedno majú spoločné – dokážu upútať pohľady vášho okolia.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Lenovo.

4.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+