MojAndroid

Dostali sme sa do bodu, keď sú niektoré telefóny výkonnejšie od niektorých počítačov. Pravdou však je, že s výnimkou dvoch, maximálne troch hier, nemáme my, ich používatelia, možnosť tento výkon plnohodnotne využiť. Navyše, veľké množstvo ľudí ho ani využiť nechce. Telefón totiž využívajú len na prehliadanie sociálnych sietí či internetu, v čom im spoľahlivo poslúži aj papierovo menej výkonný telefón.

Všetky časti seriálu 10 dní s Motorolou Moto g6:

10 dní s Motorolou Moto g6: Dizajn vlajkovej lode za zlomok jej ceny [1. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Android 8.0 v podaní Motoroly [2. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Multifunkčný skener odtlačkov [3. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: IPS displej, na ktorý sa skvelo pozerá [4. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Pamäť, ktorú možno ešte dodatočne rozšíriť [6. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Nesklame ani batériou [7. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Duálny fotoaparát, ktorý vás nesklame [8. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Inteligentné režimy hlavného fotoaparátu [9. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Gestá, ktoré vám zjednodušia život [10. časť]

Ak teda aj vy využívate svoj smartfón najmä na skrolovanie Facebooku, tak vedzte, že si viac nemusíte kupovať drahý telefón. Kupovať si ho však nemusíte ani vtedy, ak radi hráte viac alebo menej náročné mobilné hry. Z hľadiska výkonu vám totiž bez akýchkoľvek obmedzení vystačí Motorola Moto g6, ktorej cenovka sa pohybuje na úrovni 250 €.

Tá je prvotriednym zástupcom strednej triedy, pričom ponúka procesor, ktorý pochádza z dielne americkej spoločnosti Qualcomm. Konkrétne ide o 8-jadrový čipset Snapdragon 450, ktorý obsahuje jadrá ARM Cortex A53. Tie sú taktované na frekvencii 1,8 GHz.

Rýchle reakcie a konzistentný herný zážitok

Procesor je tiež doplnený o grafický akcelerátor Adreno 506, ktorý sa stará o grafické výpočty. Táto zostava sa v dvoch najznámejších mobilných benchmarkoch postarala o skóre, ktoré si môžete prezrieť na screenshotoch uvedených nižšie. Na papieri síce možno nejde o žiadne terno z hľadiska ponúkaného výkonu, no pri reálnom používaní je už situácia iná. Smartfón reaguje na všetky podnety rýchlo, pričom nedáva žiaden priestor rôznym zaváhaniam či nebodaj spomaleniam. Všetky aplikácie bežia plynulo, čo sa dá tvrdiť aj o drvivej väčšine hier.

Tie graficky menej náročné si zahráte bez akýchkoľvek prekážok, pričom tie náročnejšie taktiež, avšak s občasným poklesom fps. Asphalt 8 či Real Racing 3 si zahráte bez problémov aj na vyššie detaily, pri ktorých kde-tu zaregistrujete krátky frame-drop. Stáva sa to však naozaj len sporadicky a zážitok z hrania týchto dvoch titulov tak možno jednoznačne označiť za konzistentný. Rovnako možno označiť aj zážitok z hrania PUBG. Táto hra si na základe parametrov smartfónu Moto g6 zvolila síce najnižšie detaily, no na druhej strane bežala počas nášho testovania poriadne hladko.

Optimalizácia nad hrubou silou

Všetky aplikácie a hry bežia takto dobre nielen vďaka procesoru, ale aj vďaka skvelej optimalizácii systému. Vďaka nej Motorola Moto g6 dokáže konkurovať aj omnoho drahším či papierovo výkonnejším telefónom. Optimalizácia totiž vždy vyhrá nad tvrdou silou, čo sa pri tomto telefóne len a len potvrdzuje.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Lenovo.

8.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+