MojAndroid

Duálne fotoaparáty sa za posledné dva roky stali extrémne populárnymi. Drvivá väčšina výrobcov ich však využíva len ako marketingové lákadlo, pričom ich do svojich telefónov integrujú len preto, aby tam boli. Z tohto dôvodu tak často smartfóny s duálnymi fotoaparátmi nevytvárajú prakticky o nič lepšie fotografie od smartfónov, ktoré ponúkajú snímač jeden. Toto však, našťastie, nie je prípad smartfónov od Motoroly.

Všetky časti seriálu 10 dní s Motorolou Moto g6:

10 dní s Motorolou Moto g6: Dizajn vlajkovej lode za zlomok jej ceny [1. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Android 8.0 v podaní Motoroly [2. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Multifunkčný skener odtlačkov [3. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: IPS displej, na ktorý sa skvelo pozerá [4. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Výkonom postačí aj tým náročnejším [5. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Pamäť, ktorú možno ešte dodatočne rozšíriť [6. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Nesklame ani batériou [7. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Inteligentné režimy hlavného fotoaparátu [9. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Gestá, ktoré vám zjednodušia život [10. časť]

Fotografická výbava stojí za to

Tento výrobca si totiž dáva špeciálne záležať na tom, aby jeho dvojitý hlavný fotoaparát mohli používatelia adekvátne využiť. Podobne je tomu aj pri smartfóne Motorola Moto g6, ktorý vo svojej cenovej kategórii nemá z hľadiska kvality hlavného fotoaparátu takmer žiadnu konkurenciu. Hlavný fotoaparát tohto telefónu je totiž zložený z primárneho 12 MPx senzoru, ktorý ponúka skvelú clonu f/1.8, pričom ho dopĺňa pomocný 5 MPx senzor. Ten disponuje clonou f/2.2 a je určený predovšetkým na zachytenie hĺbky ostrosti.

Vo výbave tohto fotoaparátu nechýba ani fázové zaostrovanie a v prípade potreby je k dispozícii aj duálna prisvetľovacia LED dióda. Súhra všetkých týchto komponentov sa prejavuje skutočne vydarenými snímkami, ktoré rozhodne nevyzerajú, ako keby “vyliezli” z telefónu za 249 €. Snímky vytvorené za dobrých svetelných podmienok totiž disponujú ukážkovým dynamickým rozsahom, verným podaním farieb a prekvapivo vysokým množstvom detailov. Za dobrého svetla tak tento telefón dokáže súperiť aj s omnoho drahšími konkurentmi.

Obstojné výsledky za tmy

Viac ako dobre obstojí fotoaparát g6-tky aj pri horších svetelných podmienkach. Iste, zábery vytvorené za menej priaznivých svetelných podmienok nie sú až také detailné a obsahujú miernu dávku šumu. Stále sa však dajú považovať za nadpriemerné a hoci vás teda svojou kvalitou nijako výrazne neohúria, zároveň vás ani veľmi nesklamú. Aj za tmy totiž Motorola Moto g6 fotí neporovnateľne lepšie od väčšiny svojich konkurentov.

Automatický a aj manuálny režim

Takéto dobré fotografie zvláda Moto g6 vytvárať aj vďaka šikovnému automatickému režimu. Ten dokáže predvoliť ideálne nastavenia ISO, expozície, rýchlosti uzávierky a vyváženia bielej, takže sa  nemusíte pri fotografovaní o nič starať. Zároveň je však k dispozícii aj plne manuálny režim, ktorý vám umožní zmeniť všetky vyššie zmienené parametre. S fotografiami sa tak môžete vyhrať a prispôsobiť ich vášmu vkusu.

To však nie je ani zďaleka všetko, keďže Motorola Moto g6 disponuje aj mnohými ďalšími prepracovanými fotografickými režimami. Tie sú dokonca natoľko kvalitné, že si zaslúžia samostatnú časť, a tak sa im budeme venovať zajtra.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Lenovo.

13.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+