MojAndroid

Na to, aby mohol byť smartfón považovaný za kvalitný, musí obsahovať aj kvalitný displej. Na ten totiž hľadíme pri každej, a to aj tej najmenšej interakcii s telefónom. Na celkový pocit z displeja však vplýva aj veľkosť rámikov, ktoré sa okolo neho nachádzajú, integrácia ochranného skla či  napríklad takej oleofóbnej vrstvy. Len máloktorý telefón sa z hľadiska týchto detailov približuje dokonalosti. Motorola Moto g6 je však jedným z nich.

Všetky časti seriálu 10 dní s Motorolou Moto g6:

10 dní s Motorolou Moto g6: Dizajn vlajkovej lode za zlomok jej ceny [1. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Android 8.0 v podaní Motoroly [2. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Multifunkčný skener odtlačkov [3. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Výkonom postačí aj tým náročnejším [5. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Pamäť, ktorú možno ešte dodatočne rozšíriť [6. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Nesklame ani batériou [7. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Duálny fotoaparát, ktorý vás nesklame [8. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Inteligentné režimy hlavného fotoaparátu [9. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Gestá, ktoré vám zjednodušia život [10. časť]

Veľký displej, no neveľký telefón

Tá obsahuje veľký 5,7-palcový displej, ktorý je obklopený zmenšenými rámikmi. Tie po ľavom a pravom boku sú hrubé len dva milimetre, pričom tie z vrchnej a spodnej strany sú už o čosi hrubšie. Nesú totiž potrebné senzory, predný fotoaparát, reproduktor a skener odtlačkov prstov. Celkovo sa tak zobrazovač rozprestiera až na viac ako 75 % z plochy prednej strany telefónu. Vďaka zmenšeným rámikom sa Moto g6 skvelo drží v ruke a pri jej držaní, našťastie, nedochádza k neúmyselnej interakcii používateľa s dotykovou obrazovkou.

Jej pomer strán činí 18:9, čo znamená, že je displej, ako aj samotný telefón, natiahnutý viac na výšku ako do šírky. Aj to sa teda podieľa na tom, že smartfón Motorola Moto g6 možno pohodlne ovládať väčšou rukou. Avšak v prípade, že ruky veľké nemáte, určite oceníte možnosť zmenšenia používateľského rozhrania jednoduchým gestom. Túto možnosť ocenia ľaváci a rovnako aj praváci, keďže rozhranie možno zmenšiť k obom spodným hranám displeja.

Verné farby a skvelá ostrosť

Zobrazovací panel integrovaný v Moto g6 je typu IPS. Takýto druh displeja je známy najmä verným zobrazovaním farieb a skvelými pozorovacími uhlami. Týmito pozitívnymi vlastnosťami teda, pochopiteľne, disponuje aj displej g6-tky. Ten dokáže zobraziť viac ako 16 miliónov rôznych farieb, ktoré sú na nerozoznanie od tých skutočných. Ak by sa vám však podanie farieb tohto displeja z nejakého dôvodu nepáčilo, môžete si ho v nastaveniach jednoducho prispôsobiť. Farby tak môžu byť viac saturované, teplejšie alebo naopak chladnejšie.

V ničom nezaostáva ani ostrosť tohto panela, keďže disponuje FHD+ rozlíšením. Na 5,7-palcovej uhlopriečke sa tak rozprestiera 1080 x 2160 pixelov, čo zabezpečuje výslednú jemnosť na úrovni 424 ppi (počet pixelov na jeden palec). Kompromisy nenastali ani z hľadiska maximálneho či minimálneho jasu a na displej Motoroly Moto g6 sa vám bude príjemne pozerať na priamom slnečnom svetle, ako aj v tej najtemnejšej tme. Reguláciu jasu pritom môžete nastaviť na automatiku a jeho intenzitu môžete pokojne meniť aj ručne.

Ochráni váš zrak a ukáže vám notifikácie

Aby toho nebolo málo, v aplikácii Moto môžete zapnúť filter modrého svetla, ktorý dokáže ochrániť váš zrak. Tento filter by ste mali mať zapnutý vždy predtým, než pôjdete spať. Nemusíte si ho však zakaždým zapínať ručne, keďže si môžete nastaviť čas, v ktorý sa vám nočná obrazovka zapne automaticky. Čerešničkou na torte je Moto obrazovka, ktorá vám zobrazí všetky upozornenia a aktuálny čas po prejdení rukou nad zamknutým telefónom. Moto obrazovka sa však automaticky rozsvieti aj po obdržaní každého nového upozornenia. Táto funkcia teda skvelo nahrádza notifikačnú LED-ku.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Lenovo.

7.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+