MojAndroid

Operačný systém je jednou z najdôležitejších častí novodobých smartfónov. S ním je totižto úzko prepojená každá jedna činnosť, ktorú používatelia so svojimi telefónmi robia. Ak teda má nejaký telefón zle odladený operačný systém, fungovať na ňom nemusia ani tie najzákladnejšie úkony. Naopak dobre odladený systém, dokáže aj papierovo menej výkonné zariadenie vyzdvihnúť na vyššiu výkonnostnú úroveň.

Všetky časti seriálu 10 dní s Motorolou Moto g6:

10 dní s Motorolou Moto g6: Dizajn vlajkovej lode za zlomok jej ceny [1. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Multifunkčný skener odtlačkov [3. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: IPS displej, na ktorý sa skvelo pozerá [4. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Výkonom postačí aj tým náročnejším [5. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Pamäť, ktorú možno ešte dodatočne rozšíriť [6. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Nesklame ani batériou [7. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Duálny fotoaparát, ktorý vás nesklame [8. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Inteligentné režimy hlavného fotoaparátu [9. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Gestá, ktoré vám zjednodušia život [10. časť]

Svoje o tom vie aj spoločnosť Motorola, ktorá si dáva na systéme svojich smartfónov extrémne záležať. Hoci teda niektoré telefóny od tohto výrobcu obsahujú papierovo slabšie špecifikácie, ich používatelia to pri bežnej práci v prostredí určite nepocítia. To je aj prípad smartfónu Motorola Moto g6, ktorý síce obsahuje “len” procesor strednej triedy, no reaguje rýchlejšie ako kopec drahších telefónov. Svoj podiel na tom nesie fakt, že sa Motorola už dlhé roky spolieha na minimálne upravovanú verziu systému Android.

Tá je teda prítomná aj v smartfóne Moto g6, pričom je tiež obohatená o zopár výnimočných funkcií. Výnimočný je napríklad widget hodín, ktorý používateľa informuje nielen o aktuálnom dátume a čase, ale aj o aktuálnej teplote a kapacite batérie. Napriek tomu, že g6-tka nevyužíva žiadnu ťažkopádnu nadstavbu, jej systém je po grafickej stránke v referenčných telefónoch spoločnosti Google od toho jemne odlíšený. Hodiny na zamykacej obrazovke totiž disponujú iným fontom písma a pozmenené sú aj systémové ikony.

Po prvom zapnutí tohto telefónu je k dispozícii viacero appiek od samotného výrobcu a spoločnosti Google. Okrem nich je však v zariadení predinštalovaný aj šikovný ekvalizér Dolby Audio, ktorý vám pomôže prispôsobiť zvukový výstup tak, aby ulahodil vašim ušiam. K dispozícii je aj FM rádio či Pomocník. Ten dokáže pomôcť všetkým tým, ktorí smartfón od Motoroly používajú po prvýkrát. Ďalej je v systéme obsiahnutá aj služba Outlook, ktorá vám pomôže lepšie spravovať vaše e-maily a nachádza sa tu aj obchodne orientovaná sociálna sieť LinkedIn.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Lenovo.

5.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+