MojAndroid

Ako sme už naznačili v prechádzajúcej časti seriálu 10 dní s Motorolou Moto g6, nie každý výrobca dokáže využiť možnosti, ktoré duálny fotoaparát ponúka. Práve g6-tka má však, našťastie, kopec inteligentných fotografických režimov, ktoré z dvojice snímačov žmýkajú úplné maximum. Niektoré z týchto režimov pritom nemajú ani tie najdrahšie vlajkové lode.

Všetky časti seriálu 10 dní s Motorolou Moto g6:

10 dní s Motorolou Moto g6: Dizajn vlajkovej lode za zlomok jej ceny [1. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Android 8.0 v podaní Motoroly [2. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Multifunkčný skener odtlačkov [3. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: IPS displej, na ktorý sa skvelo pozerá [4. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Výkonom postačí aj tým náročnejším [5. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Pamäť, ktorú možno ešte dodatočne rozšíriť [6. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Nesklame ani batériou [7. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Duálny fotoaparát, ktorý vás nesklame [8. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Gestá, ktoré vám zjednodušia život [10. časť]

Nový level portrétov

Motorola Moto g6 nám však už po viacerých aspektoch ukázala, že nemá žiaden rešpekt pred konkurenciou, a to ani niekoľkonásobne drahšou. Potvrdzuje to aj portrétový režim hlavného fotoaparátu, ktorý funguje náramne dobre. Kontúry objektu či fotografovanej osoby dokáže tento režim zachytiť poriadne presne, pričom bokeh efekt (efekt rozmazania pozadia) možno jednoducho korigovať. Rozmazanie teda môže byť silnejšie, ale aj jemnejšie.

Navyše, možno ho upraviť aj po zosnímaní fotografie. Aby toho nebolo málo, editor hĺbky v aplikácii Fotky vám umožní aj zmeniť pozadie za fotografovanou osobou. Jednoducho tak môžete rozdeliť fotku na dve vrstvy, pričom za tú, ktorú budete chcieť zachovať, vložíte vami vybraný obrázok. Okrem toho je tiež možné zmeniť farby pozadia na čiernobiele, čím dokáže daná osoba alebo objekt ešte väčšmi vyniknúť.

Identifikovanie objektov či zvýraznená farba

S čiernobielymi farbami je spojený aj fotografický režim, ktorý nesie názov zvýraznená farba. Po jeho zvolení si môžete vybrať farbu, ktorá sa vám páči, pričom následne sa všetky ostatné zmenia na čiernobiele. Všetko pritom beží v reálnom čase, takže sa nemusíte hrať so žiadnou postprodukciou. Jednoducho vyberiete farbu, upravíte intenzitu čiernobieleho efektu a Motorola Moto g6 sa už o všetko ostatné postará sama.

Využiť môžete aj inteligentné identifikovanie objektov. Ak popri zapnutom internetovom pripojení namierite fotoaparát na nejaký produkt, v dolnej časti obrazovky sa vám objaví žltobiela ikona. Tá slúži na spustenie identifikovania objektu, ktorý sa pred fotoaparátom nachádza. Takýmto spôsobom tak môžete jednoducho a rýchlo nájsť nejaký kus oblečenia alebo čohokoľvek iného. Navyše, táto funkcia vám tiež zobrazí odkazy na stránky, v ktorých si môžete rovnaký alebo prinajmenšom podobný výrobok zakúpiť.

Viac, než je zvykom

Bez akýchkoľvek výčitiek tak môžeme tvrdiť, že fotoaparát Motoroly Moto g6 toho zvládne omnoho viac, ako je zvykom. Okrem vyššie zmienených inteligentných funkcií sú k dispozícii aj filtre tvárí, ktoré možno aplikovať nielen na fotky, ale aj na video. No a samozrejme sa dostalo aj na pre niekoho dôležitú panorámu.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Lenovo.

14.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+