MojAndroid

Súbory a aplikácie, s ktorými dennodenne pracujeme sa neustále zväčšujú. Z tohto dôvodu je doslova nutné, aby naše telefóny obsahovali dostatočne veľké interné úložisko. Kým množstvo smartfónov strednej triedy obmedzuje svojich používateľov 16 GB internou pamäťou, Motorola Moto g6 jej ponúka dvakrát toľko. To znamená, že dokáže poňať omnoho viac súborov a taktiež si do nej môžete nainštalovať viac šikovných aplikácií.

Všetky časti seriálu 10 dní s Motorolou Moto g6:

10 dní s Motorolou Moto g6: Dizajn vlajkovej lode za zlomok jej ceny [1. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Android 8.0 v podaní Motoroly [2. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Multifunkčný skener odtlačkov [3. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: IPS displej, na ktorý sa skvelo pozerá [4. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Výkonom postačí aj tým náročnejším [5. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Nesklame ani batériou [7. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Duálny fotoaparát, ktorý vás nesklame [8. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Inteligentné režimy hlavného fotoaparátu [9. časť]

10 dní s Motorolou Moto g6: Gestá, ktoré vám zjednodušia život [10. časť]

Solídna veľkosť ako aj rýchlosť

Motorola Moto g6 teda disponuje 32 GB interným úložiskom typu eMMC 5.1. Toto úložisko ponúka rýchlosť čítania na úrovni 240 MB/s a rýchlosť zapisovania zase na úrovni 130 MB/s. V praxi to teda znamená, že priemerný FullHD film presuniete do tohto smartfónu za menej ako 20 sekúnd. Okrem toho to tiež znamená, že sa vám všetky aplikácie a súbory uložené na internom úložisku telefónu budú otvárať behom zlomku sekundy. Ďalšou výhodou takto rýchleho úložiska je to, že vám umožňuje vytvárať fotografie s poriadne rýchlou kadenciou.

Veľkosť internej pamäte g6-tky je síce v priamom porovnaní s konkurenciou dostatočná, no 32 GB nemusí a ani rozhodne nebude stačiť každému. Preto je skvelé, že pamäť tohto telefónu možno jednoducho rozšíriť prostredníctvom microSD karty. Jednoduchým vložením tohto kusu príslušenstva do zabudovaného slotu si tak môžete prilepšiť až o extrémnych 256 GB. Na túto kartu následne môžete presúvať všetky súbory, pričom môžete jednoducho zmeniť aj predvolené úložisko pre ukladanie fotografií a videí. Navyše, pri využívaní microSD karty neprídete o slot na dvojicu SIM kariet, keďže tento smartfón disponuje plnohodnotným SIM slotom.

Aby toho nebolo málo, k dispozícii je aj vybavenejší variant smartfónu Motorola Moto g6, ktorý obsahuje nie 32 ale 64 GB vnútornej pamäte. Jedinou nevýhodou však je, že táto verzia s väčším interným úložiskom nie je na Slovensku oficiálne dostupná. S trochou snahy sa vám ju však určite podarí zohnať zo zahraničia.

Bezproblémový multitasking

Moto g6 obsahuje aj 3 GB operačnej pamäte, čo je vskutku solídna hodnota. Veď, pre porovnanie, množstvo v súčasnosti predávaných notebookov jej obsahuje len o 1 GB viac. Vďaka tejto úctyhodnej hodnote RAM a skvelo odladenému operačnému systému dokáže g6-tka uchovať veľké množstvo aplikácií spustených na pozadí. Následné prepínanie medzi nimi je teda bezproblémové a appky zostávajú často spustené aj po niekoľkých hodinách či dokonca dňoch používania telefónu. Systém vám teda nebude musieť nútene ukončiť nejakú z aplikácií pre uvoľnenie operačnej pamäte.

Aby toho nebolo málo, 3 GB RAM v značnej miere pomáhajú aj pri samotnej práci používateľa s aplikáciami. Pri náročných aplikáciách a hrách je totiž operačná pamäť vyťažená viac, čo môže v prípade jej nedostatku zapríčiniť lagovanie či pomalé reakcie. Nič také sa však pri Moto g6 nekoná a všetky reakcie sú priam ukážkovo rýchle. Čerešničkou na torte pri obstojnej porcii RAM je, že sa podieľa aj na zvýšení výdrže telefónu na jedno nabitie. Ak je totiž aplikácia spustená na pozadí, spotrebúva batériu menej, ako keď sa pri každom opätovnom otvorení musí spúšťať odznova.

Najnovší prírastok do modelového radu G od Motoroly vás teda nesklame ani po stránke pamäte. Rozšíriteľné interné úložisko sa postará o to, že budete môcť do tohto telefónu uložiť úplne všetko od pesničiek, fotiek či filmov. No a operačná pamäť ešte väčšmi podčiarkne skvelé pocity z používania samotného telefónu.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Lenovo.

 

11.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+