MojAndroid

Jednotlivých výrobcov smartfónov definujú najmä ich modelové rady. Motorola je tak na základe svojich línii Moto Z a Moto G definovaná ako spoločnosť, ktorá sa nebojí skúšať nové veci. Zároveň je však vnímaná aj ako spoločnosť, ktorej záleží na pomere ceny a výkonu jej zariadení. Výrobca, ktorý už viac ako 4 roky patrí pod Lenovo si je toho veľmi dobre vedomý. Všetky nové smartfóny sa teda usiluje navrhovať tak, aby boli v súlade s vyššie zmienenými hodnotami. Podarilo sa mu to však aj pri žhavej novinke, ktorá nesie označenie Motorola Moto G6?

Konštrukcia a dizajn: Škaredé káčatko nahradila krásna labuť

Z hľadiska konštrukcie a dizajnu bol modelový rad Moto G donedávna pomerne nezaujímavý. Smartfóny z tejto línie boli totiž vyrobené prevažne z plastu, ktorý nepôsobil veľmi exkluzívne. To isté možno tvrdiť aj o ich fádnom dizajne. Najnovšia generácia označená poradovým číslom 6 však priniesla dôležité zmeny. Motorola Moto G6 tak už na prvý pohľad pôsobí omnoho luxusnejšie ako jej predchodca. Tento telefón ponúka konštrukciu vyrobenú z troch rôznych materiálov.

Rám samotného zariadenia je vyhotovený z plastu, no jeho povrchová úprava vás môže veľmi ľahko oklamať. Na pohľad, ako aj na dotyk, totiž tento plast veľmi dobre imituje hliník. Predná stena smartfónu je ďalej prekrytá odolným sklom Corning Gorilla Glass 3, ktorý si svoje miesto našiel aj na strane zadnej. Posledným z trojice použitých materiálov je hliník, ktorý sa nachádza vôkol obruby hlavného fotoaparátu.

Tento duálny snímač je umiestnený na zaujímavo vyhotovenom výbežku okrúhleho tvaru. Priamo pod ním sa nachádza logo spoločnosti Motorola a na zadnú stranu sa vošiel aj sekundárny mikrofón. Väčšinu prednej steny vypĺňa natiahnutý displej s pomerom strán 18:9. Ten ponúka efektne zaoblené rohy, pričom susedí so zmenšenými rámikmi, na ktoré sa dostali potrebné senzory, ďalší mikrofón, hovorový reproduktor, ale aj skener odtlačkov prstov.

Spodná hrana G6-tky obsahuje 3,5 mm jack konektor a tiež konektor USB typu C. Naopak zvrchu má používateľ prístup k slotu na SIM / SD karty, vedľa ktorého je situovaný tretí a zároveň posledný mikrofón. Ľavá hrana tohto zariadenia je prázdna, zatiaľ čo tá pravá nesie dvojtlačidlo ovládania hlasitosti a uzamykacie tlačidlo. Toto tlačidlo disponuje vrúbkovanou textúrou, vďaka čomu ho vie používateľ za akýchkoľvek okolností identifikovať.

Zariadenie pôsobí veľmi pevne a o kvalitu jeho vyhotovenia sa nemusíte obávať. Ponúka tiež základnú ochranu voči postriekaniu vodou, vcelku kompaktné rozmery, nízku váhu a vďaka zaoblenej zadnej stene sa veľmi dobre drží v rukách. Táto sklenená zadná stena navyše dodáva smartfónu Motorola Moto G6 potrebnú prémiovosť, ktorú ešte podčiarkuje lesklá úprava konštrukcie. Minimálne nami testovaný farebný variant tak vyzerá naozaj dobre. Teda, pokiaľ je vyčistený od odtlačkov prstov, ktoré sa na konštrukcii ľahko zachytávajú.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 
10.5.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+