MojAndroid

Google už dlhší čas intenzívne pracuje na vylepšovaní svojej hudobnej služby YouTube Music. Veľkú pozornosť jej venuje prakticky od momentu, kedy padlo rozhodnutie, že pôjde o priamu náhradu za službu Hudba Google Play.

YouTube Music sa skoro každý mesiac teší z nového vylepšenia či zaujímavej úpravy. Google proste nič nenecháva na náhodu a používateľom chce ponúknuť snáď všetko, po čom by mohli zatúžiť.

Postupom času pribudlo zobrazovanie textov skladieb, pridala sa vylepšená knižnica, importovanie hudby zo služby Hudba Google Play či nová sekcia, ktorá zjednodušuje vyhľadávanie obsahu.

Darmo, služba Hudba Google Play na trhu výraznejšie neprerazila, a takáto situácia sa z pohľadu Google nesmie opakovať. Pridávanie funkcií preto, zdá sa, naberá na obrátkach.

Najnovším prírastkom, tentokrát vo webovom rozhraní služby YouTube Music, je zobrazovanie textov piesní. Táto funkcia sa v mobilnej aplikácii objavila ešte vo februári, teraz sa jej konečne dočkal aj webový klient.

YouTube Music

Aktivácia na strane serverov YouTube

Postupne sa začína objavovať u rôznych používateľov, ktorí hlásia, že rozhranie je rozdelené na dve záložky, podobne ako to bolo v prípade mobilnej aplikácie. Jedna zobrazuje text práve prehrávanej piesne, tá druhá zoznam skladieb – playlist.

Na zmenu upozornil portál AndroidPolice, ktorý upozorňuje, že úpravu zavádza YouTube na svojich serveroch. Z tohto dôvodu sa prakticky jej aktivácia nedá vynútiť a používateľom nezostáva nič iné, len čakať.

Náš tip
Spotify začne zobrazovať plné texty skladieb synchronizovane so zvukom
20.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+