MojAndroid

Aplikácia Google Play Music sa stala súčasťou našich telefónov už takmer pred dekádou. Posledné kroky internetového giganta nás však stále viac utvrdzujú v tom, že ju čoskoro plne nahradí YouTube Music. Pripomína nám to aj najnovší krok, ktorý pridáva ďalšiu zásadnú funkciu – možnosť importovať celú knižnicu do YouTube Music.

Firma Google sa rozhodla pustiť do ostrého boja so streamovacími službami. Vybrala si na to čisto hudobnú alternatívu svojej video-platformy YouTube, ktorá sa už nejaký ten mesiac rozrastá o zásadné funkcie. Len koncom minulého mesiaca sme informovali o zásadnom prepracovaní knižnice, pričom jej nový vzhľad je inšpirovaný práve riešením v aplikácii Google Play Music. Tentoraz ale prichádza ďalšia, oveľa zásadnejšia zmena, ktorá opäť približuje očakávaný koniec pôvodnej hudobnej aplikácie od Googlu.

Prenos na dva kliky

Už teraz si totiž môžete importovať celú vašu hudobnú knižnicu z Google Play Music do YouTube Music. Platí to naozaj pre celú knižnicu, a teda ide o umelcov, albumy, skladby, zakúpené pesničky, vaše playlisty až po vami nahrané skladby. Samotný prenos je pritom veľmi jednoduchý a všetko sa deje na pozadí.

Postup pre prenos knižnice z Google Play Music do YouTube Music:

  • Otvorte si aplikáciu YouTube Music
  • Prípadnú notifikáciu o Premium môžete ignorovať
  • Na hlavnej obrazovke by ste mali vidieť výzvu k prenosu knižnice
  • Zvolte túto možnosť a potvrďte prenos

Je možné, že táto funkcia pre vás ešte nemusí byť dostupná v čase čítania tohto článku. Google ju sprístupňuje používateľom postupne, a tak musíte ešte pár hodín, respektíve dní, počkať. Dôvodov, prečo sa Google rozhodlo ísť novou cestou, keď už malo rozbehnutý vlak s aplikáciou Google Play Music, je viacero. Tým najpodstatnejším však môže byť snaha využiť meno a trhovú pozíciu YouTube, čo by im mohlo presadenie vlastnej služby výrazne uľahčiť.

To, že Google Play Music čaká koniec je preto v tejto chvíli jasné. Kedy sa tak ale stane už až tak jasné nie je. Jediné, o čom sa Google nebojí hovoriť je, že by sa tak malo stať ešte v priebehu tohto roka.

14.5.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+