MojAndroid

Už nejaký čas sa YouTube snaží zameriavať nielen na videá, ale aj hudbu. S príchodom špeciálnej aplikácie YouTube Music sa táto snaha už prehliadnuť ani nedala, pričom v týchto chvíľach sa dočkala ďalšieho vylepšenia. Firma sa v novej aktualizácii aplikácie zamerala na zlepšenie knižnice hudby. Inšpiráciu pritom čerpali vo vlastných vodách. Na novinku upozornil web Androidcentral.

Snaha YouTube priblížiť sa k rastúcim streamovacím službám je pochopiteľná. YouTube takmer od počiatku ťaží aj z prehrávania hudby, pričom práve aplikácie ako Spotify im potenciálnych používateľov preberajú. Vlak im síce dávno utiekol, no viditeľne sa ho snažia dobehnúť. Nereálne to nie je, no firma musí pristúpiť na niekoľko zlepšení. Jedno také prichádza do všetkých zariadení s aplikáciou YouTube Music už teraz.

Nová aktualizácia aplikácie YouTube Music prináša spomínané vylepšenia knižnice hudby. Pri nich firma do veľkej miery čerpala z výrazne staršej appky od materskej firmy Google – Google Play Music. Z hľadiska niektorých funkcií sa tak vracia v čase a prináša s tým súvisiace a logické zmeny.

Ak si v novej verzii pridáte skladby do vašej knižnice, ich interpret sa už automaticky stane súčasťou hlavného zoznamu interpretov vo vašej zbierky. Ďalšia zmena sa týka pridávania viacerých skladieb vo forme albumu – takto pridané skladby neboli v staršej verzii súčasťou zoznamu všetkých skladieb, a práve to sa vám už v novej verzii nestane.

Hľadáte nový smartfón alebo príslušenstvo pre svoj súčasný model? Tak v tom prípade by vám mohol pomôcť náš nákupný poradca. Nájdete v ňom výber najlepších smartfónov značky SamsungXiaomi alebo Huawei, no rovnako tak sa tu môžete porozhliadnuť po tradičnom príslušenstve, ktoré váš smartfón ochráni, prípadne posunie o kúsok ďalej.

29.4.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+