MojAndroid

Téma streamovania hudby a video obsahu je čoraz aktuálnejšia. Ľudia čoraz viac prechádzajú na streamovacie služby, kde za mesačný poplatok dostanú obrovské množstvo hudby, seriálov či filmov. Na poli streamovacích TV sa v poslednom roku rozbehol silný boj.

Najpoužívanejšími službami sú Netflix a HBO Go. Nedávno dostali konkurenciu v podobe Disney+ (na Slovensko príde v budúcom roku) a Apple TV+. Pre používateľa to vôbec nie je dobré, obsah bude rozdelený do všetkých služieb a ak budete chcieť mať všetko, musíte si priplatiť.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Konkurencia je silná

Podobný súboj prebieha aj na poli streamovania hudby. Spotify a Apple Music sú už akousi klasikou a na trhu sa už stihli dobre ohriať. Služba Google Play Music pomaly upadla do zabudnutia a americký gigant prišiel s úplnou novinkou – YouTube Music. Je YouTube Music to, na čo sme čakali?

Prejsť na YouTube Music som sa rozhodol pred niekoľkými dňami. Cena predplatného je úplne rovnaká ako v prípade konkurencie – 5,99 eur na mesiac. Predtým, ako som sa rozhodol, som si samozrejme službu vyskúšal. Nepríjemné prekvapenie prišlo v súvislosti s tým, že som pri skladbách nevedel vypnúť videá. Pozeral som všetky možné návody, no ja som túto funkciu jednoducho nemal.

Neskôr som zistil, že je dostupná až potom, čo si zaplatíte premium účet. Ten je mimochodom v rámci skúšobnej doby na jeden mesiac zadarmo. Hurá, videá sa mi už neprehrávajú, vždy sa načíta len fotografia. Samozrejme, hudbu môžem počúvať aj s videom.

Výborne vyriešená hudobná knižnica

Veľmi príjemné prekvapenie prišlo, keď som vošiel do svojej hudobnej knižnice. Mal som tam všetky skladby, ktorým som dal “páči sa mi to” na YouTube. Kto by očakával, že v zozname budú aj iné YouTube videá, ktoré som lajkol, mýli sa. Naozaj tu mám len svoju obľúbenú hudbu. Rovnako sa mi ihneď načítali moje playlisty, ktoré som mal v klasickom YouTube. Skvelé, opäť sú vyfiltrované len tie hudobné videá.

Výhodou YouTube Music je to, že tu sú aj menej známe slovenské skladby, ktoré napríklad v databáze Spotify či Apple Music nie sú. V nastaveniach si jednoducho vyberiem kvalitu zvuku v prípade dátového pripojenia alebo Wi-Fi.

Čo sa stalo s Google Asistentom?

YouTube Music používam denno-denne a zatiaľ som spokojný. Kvalita zvuku je dostatočná, prepínanie skladieb, ich triedenie a ostatné pokročilé funkcie tu samozrejme nechýbajú. Avšak na jeden nedostatok som predsalen narazil. A to naozaj výrazný. Integrácia s Google Home a Google Asistentom je nulová. Naozaj nechápem, prečo služba od Googlu nie je do tohto ekosystému zapracovaná. Dúfam, že to je len dočasné.

Ráno si rád zapnem hudbu pomocou Google Home Mini, no na YouTube Music sa nijako nedostanem. Predvolene je nastavený klasický YouTube, ktorý sa zapne na Android TV, ktorú mám vedľa. Spotify tento problém nemá. Stačí Asistentovi povedať, že hudbu chcem prehrať na Spotify a vybavené. Pri YouTube Music bohužiaľ nič.

V Spotify sú aj Podcasty, v YouTube Music nie

Oproti Spotify registrujem ešte jeden nedostatok, ktorý mi však vôbec neprekáža. Je ním absencia podcastov. V Spotify si jednoducho vypočujem svoju obľúbenú hudbu a aj podcasty, v YouTube Music len hudbu. Podcasty som vyriešil nainštalovaním aplikácie Google Podcasty, s ktorou som zatiaľ spokojný.

Záver

YouTube Music som si obľúbil. Avšak predplatné si bohužiaľ nepredĺžim. A to z jedného prostého dôvodu – chýbajúca integrácia s Google Asistentom. Keď toto Google vyrieši, určite si YouTube Music opäť predplatím. Teraz zostávam pri službe Spotify, ktorá s Google Asistentom funguje bez problémov.

Aké sú vaše skúsenosti s používaním hudobných stramovacích služieb? Podeľte sa o ne v diskusii pod článkom.

Používate hudobnú streamovaciu službu? Ak áno, akú?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

24.12.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+