MojAndroid

Aktualizované 21.11.2019 o 10:15:

K situácii sa vyjadrila aj spoločnosť Kaspersky, ktorá nám poskytla komentár hlavného bezpečnostného analytika Davida Emma:

„S uvedením vysoko očakávanej streamovacej služby spoločnosti Disney pod názvom Disney+, ktorá len za prvý týždeň od svojho spustenia zaznamenala viac ako 10 miliónov globálnych predplatiteľov, nie je žiadnym prekvapením, že sa o túto platformu zaujímajú aj hackeri. Neprekvapia preto ani správy o tom, že kybernetickí útočníci sa už stihli dostať k účtom spotrebiteľov a následne ich predali na čiernom trhu za zlomok pôvodného predplatiteľského poplatku. Pre hackerov ide príležitosť, pričom takýmto spôsobom napadli už predtým mnohé streamovacie služby.

Zatiaľ čo podrobnosti o tom, ako sa mohli hackeri dostať k zákazníckym účtom, nie sú známe, vieme, že zákazníci radi používajú rovnaké heslá naprieč rôznymi webstránkami pokiaľ ide o predplatné služby alebo že hackeri mohli využiť malvér na odcudzenie osobných údajov z kompromitovaných počítačov. Ide len o pár možných scenárov toho, čo sa mohlo stať.

Je znepokojujúce, obzvlášť keď si uvedomíme, ako rýchlo boli zločinci schopní získať prístup k osobným údajom, že spoločnosť Disney neaplikovala dvojfaktorový proces overovania totožnosti pre predplatiteľov na zaistenie bezpečnosti ich informácií. Navyše, ide o proces, ktorý by mala používať každá spoločnosť na zaistenie bezpečnosti osobných údajov svojich zákazníkov.”

Odporúčania pre zákazníkov sú rovnaké, ako pri akomkoľvek inom narušení súkromia:

  • Zmeňte heslo k svojmu účtu a ku všetkým ďalším pridruženým účtom
  • Monitorujte svoje účty ohľadom akejkoľvek podozrivej aktivity a neklikajte na žiadne podozrivé odkazy v e-mailoch
  • Uistite sa, že vaše zariadenia sú chránené a všetok softvér aktualizovaný
  • Ak je to možné, využite dvojfaktorové overovacie procesy

Pôvodný článok:

Služba Disney+ bola spustená len nedávno a už prichádza problém. A veľký. Týka sa úniku používateľských mien a hesiel. Hacknuté mená a heslá sa údajne predávajú na dark webe.

  • Služba bola spustená 12. novembra a na Slovensku zatiaľ dostupná nie je

Používatelia, ktorí si Disney+ predplatili, začali hlásiť, že sa im nedá prihlásiť. Dôvodom je, že ich prihlasovacie údaje použil niekto iný, informuje Gizmodo. Ďalším problémom môže byť aj to, že niektorí majitelia ukradnutých hesiel používajú rovnaké heslá aj pre prihlásenie do iných služieb. Hackerom sa tak otvárajú nové možnosti.

Disney únik dát neregistruje

K situácii sa vyjadrila už aj spoločnosť Disney. Uvádza, že neregistrujú žiadne úniky dát a týmito okolnosťami sa budú zaoberať. Najlepšou ochranou pre používateľov je používať dvojfaktorovú autentifikáciu v kombinácii so silným heslom.

Náš tip
Netflix už od dnes bližšie Slovensku vďaka českým titulkom a dabingu

Disney+ oficiálne spustené, na Slovensku si ešte počkáme

14.11.2019

Asi každý predplatiteľ internetovej televíznej služby Netflix v posledných týždňoch zaznamenal nárast jej konkurencie. Americký gigant Apple prednedávnom spustil svoju vlastnú službu Apple TV+ a to aj na slovenskom trhu. Jej hlavným plusom je nízka cena mesačného predplatného. Mínusom je ale zatiaľ veľmi slabá ponuka filmov a seriálov. To naopak nie je problémom včera spustenej služby Disney+. Od včerajška je tiež podľa serveru 9to5Google dostupná jej mobilná aplikácia v obchode Google Play. Bohužiaľ sa to ale netýka Slovenska.

Disney+ aplikácia 1

Služba je zatiaľ dostupná len v pár krajinách

Služba Disney+ patrí štúdiu Disney, ktorého filmy v poslednom desaťročí tvoria väčšinu tržieb kín. Štúdio totiž okrem vlastných filmov produkuje aj animované filmy štúdia Pixar, komiksové filmy podľa hrdinov komiksového sveta Marvel a filmy z fiktívneho vesmíru Star Wars. Všetky filmy a seriály s touto tematikou sú dostupné online predplatiteľom služby Disney+ za cenu 7 dolárov mesačne, respektíve 70 dolárov ročne.

Disney+ aplikácia 2

A to vrátane seriálu Mandalorian zo sveta Star Wars, ktorý mal včera na spustenej službe premiéru. Bohužiaľ, je služba momentálne dostupná len v USA, Kanade a Holandsku. Do ďalších krajín západnej Európy sa služba dostane na jar budúceho roku a do východnej Európy vrátane Slovenska pravdepodobne až v roku 2021.

Aplikáciu u nás v Google Play tiež nenájdete

Bohužiaľ, služba nie je u nás dostupná ani pomocou VPN a PayPalu. To isté platí aj o aplikácii v Google Play. Tá má podľa ohlasov prehľadné používateľské rozhranie. Na spodnej lište nájde používateľ štyri tlačidlá. Home pre automatickú ponuku nových filmov a seriálov. Search slúži pre vyhľadávanie konkrétneho obsahu. Pod Downloads sa nachádzajú uložené filmy a seriály v pamäti zariadenia. Prístup k ním je možný len cez aplikáciu, podobne ako je to pri pesničkách v službe Spotify.

Poslednou položkou je Profile pre nastavenie používateľského účtu. Aplikácia podporuje prenos obrazu cez klasické možnosti konektivity a aj cez platformy ako Google Android TV, Chromecast alebo Nvidia Shield TV. V rámci jedného účtu môžete streamovať obsah až na štyroch zariadeniach a mať ho uložený až na desiatich.

Verzia: 1.1.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.3
Aktuálna cena: Zdarma

Náš tip
Google Stadia: Aplikácia k novej hernej službe je konečne v Google Play

19.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+