MojAndroid

Netflix prichádza s novými možnosťami pre používateľov na Slovensku. Mnohé z populárnych televíznych programov a filmov sú od dnes k dispozícii s českými titulkami a dabingom. Slovenskí používatelia majú tiež možnosť prepnúť svoje užívateľské rozhranie do češtiny.

Bez ohľadu na to, či uprednostňujete svoje používateľské rozhranie v češtine, umožňuje Netflix po novom prístup k približne 70 obľúbeným českým filmom, novým aj klasickým, ako sú napríklad LOVEní, Špindl, Anděl Páně 2, Padesátka, Vratné lahve, Po strništi bos, Masaryk, Pupendo, Ostře sledované vlaky, Tmavomodrý svět či Kuky se vrací. Počet originálnych českých filmov sa do konca roka zvýši na 150. Taktiež budeme mať k dispozícii všetok náš obľúbený medzinárodný obsah s českým dabingom,“ informuje marketingový riaditeľ Netflix CEE Tomek Ebbig.

netflix česky koruna

Ako na české rozhranie?

Český jazyk si ako predvolený nastavíte tak, že si vyberiete češtinu ako jazyk svojho internetového prehliadača a/alebo jazyk OS svojho televízneho prijímača. Ostatní existujúci, ale aj noví, používatelia Netflixu na Slovensku môžu podľa potreby ľahko prepínať jazyk v ich nastaveniach. Okrem češtiny je dostupných ďalších 32 jazykových mutácií.

Netflix je stále v USA aj vo svete najpopulárnejšou platenou internetovou televíziou pre streamovanie filmov a seriálov. Obľube sa teší aj na slovenskom a českom trhu napriek dlhodobej absencii lokalizácie. V prípade českých používateľov by sa to ale malo čoskoro zmeniť. Facebooková stránka československých fanúšikov Netflixu informuje, že by sa mala česká lokalizácia objaviť už koncom týždňa. Exkluzívne prikladá aj jej screenshoty.

K dispozícii len preložené tituly

Česká lokalizácia by sa v aplikácii mala objaviť už v piatok. Samozrejme je možné aj oneskorenie, ale najneskôr by sa tak malo stať v utorok na budúci týždeň. Po prepnutí aplikácie do českého jazyka by mali mať používatelia k dispozícii len filmy a seriály s českým dabingom, českými titulkami alebo v obidvoch možnostiach. Pre chýbajúce tituly sa budú musieť prepnúť späť do anglického rozhrania.

Pribudnú počas jesene

Pri preložených tituloch bude v češtine popis aj názov filmu alebo seriálu. Napríklad populárny seriál Peaky Blinders nenájdete pod originálnym názvom, ale pod názvom Gangy z Birminghamu. V priebehu jesene by sa mal postupne rozšíriť zoznam preložených titulov.

Ak vám nejaký obľúbený titul bude chýbať, tak je možné, že sa ešte do Vianoc v ponuke objaví. Aplikácia Netflix je dostupná na všetkých platformách vrátane Androidu a Windows 10. Najlacnejšie mesačné predplatné podľa rozlíšenia videa stojí 7,99 eur a najdrahšie 11,99 eur.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
11.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+