MojAndroid

Podľa nedávno zverejnených štatistík za rok 2017 už streamovaná hudba tvorí 43 percent príjmov v hudobnom priemysle. Napriek tomu spoločnosť Google určite nemôže byť spokojná aký podiel na tom má jej služba Hudba Google Play (Google Play Music). Podľa štatistiky, ktorú zverejnil server BusinessInsider v marci, ma jeho služba len 6 percentný podiel na trhu. Na prvom mieste je stále Pandora s 32 percentami. Až za ňou nasleduje u nás populárne Spotify s 18 percentami. Apple Music sa nachádza na 5. mieste s 8 percentami. Aj z tohto dôvodu bude podľa informácií serveru Droid Life Hudba Google Play nahradená službou Youtube Remix.

Náš tip
Toto sú 4 funkcie, ktorými by sa Spotify či Hudba Play mohli inšpirovať od Apple Music!

Hudba Google Play je pritom často predinštalovanou aplikáciou v rôznych Android smartfónoch. Podľa informácií Droid Life budú používatelia Hudby Play pred koncom roka 2018 prinútení službu opustiť v prípade, že tak dovtedy neurobia a prejsť na novú službu Youtube Remix. Tá by mala byť predstavená už na konferencii Google I/O 2018 v júni. Spolu s ňou bude predstavená aj nová aplikácia. Zatiaľ nie je známe ako veľmi bude nová služba previazaná s videoportálom Youtube a ani či si používatelia Hudby Google Play budú môcť preniesť svoje playlisty. Je možné, že YouTube Remix bude ponúkať hudbu a tiež videoklipy.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

26.4.2018
Zdroj: XDA, Droid-Life

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+