MojAndroid

Spotify sa v posledných rokoch stala najrozšírenejšou službou na streamovanie hudby. Ďaleko za sebou nechala aj staršiu službu Apple Music. Hlavným dôvodom je jej kvalitná aplikácia a rozšírenie na platforme Android. Na nej sa spoločnosti Google stále nedarí presadiť so službou YouTube Music, ktorej aplikácia je oproti Spotify stále pozadu. A podľa portálu AndroidPolice sa jej Spotify teraz novou funkciou vzdiali ešte viac.

Text skladby synchronizovaný s audiom

Používatelia Spotify sa po novej aktualizácii dočkajú zobrazenia plnohodnotného textu hranej skladby. Zobrazovať sa má v samostatnom okne pod obrázkom albumu a je možné ho prepnúť aj do režimu celej obrazovky. Text sa samozrejme bude premietať na displeji synchronizovane spolu so zvukom prehrávanej skladby. To znamená, že časť textu, ktorú spevák práve spieva, sa zobrazí zvýraznená bielou farbou. Podobne to funguje aj v konkurenčnej službe Deezer.

spotify

Nie každá skladba bude otextovaná

Nová funkcia sa objavila vo verzii Spotify Beta 8.5.46.848. Spoločnosť Spotify AB ju ale testuje už od novembra minulého roku. Texty piesní poskytuje služba Musicxmatch, ktorá má v obchode Google Play aj vlastnú aplikáciu. Pretože má ale Spotify podstatne väčšiu knižnicu skladieb než Musicxmatch, nemusí byť text dostupný pri každej skladbe. Pokiaľ tomu tak je, zobrazí pri nej štítok Lyrics. Služba Spotify, ktorá bola spustená v Švédsku v roku 2008, si od novej funkcie sľubuje posilnenie svojej pozície jednotky na trhu.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Test Samsung Galaxy Buds+: Vydarená evolúcia v každom smere
24.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+