MojAndroid

Streamovacie služby v dnešnej dobe presýtenej technológiami zaznamenali veľký úspech. Ľudia si obľúbili ich jednoduché prostredie, či všeobecne koncept toho, že kdekoľvek na svete ste, môžete si pustiť hudbu či film.

Medzi takéto služby patrí aj Spotify. Nielen na našom území sa teší popularite. Tá so sebou prináša aj priaznivé čísla, ktoré môžu potešiť kopu tvorcov. A navyše je spoločnosť odhodlaná dosiahnuť v tomto roku ešte väčšie úspechy. Informoval o tom portál androidcentral.com.

Používatelia stále pribúdajú, obľúbené sú podcasty

Čo sa týka Spotify, svojich používateľov delí na dve skupiny: tradiční používatelia a predplatitelia. Druhí menovaní majú logicky zo svojho mesačného príspevku mnoho výhod. Zároveň však stále veľa ľuďom vyhovuje bezplatná verzia služby.

spotify q4 2019

Čo však je pre obe skupiny rovnaké je to, že si obľúbili podcasty. Počet vypočutých podcastov medziročne vzrástol až o 200 percent. Nepochybne k tomu prispelo napríklad aj spustenie sekcie “Your Daily Podcast”. Momentálne Spotify ponúka približne 700 000 podcastov.

Podobne povzbudivé čísla hovoria aj o počte predplatiteľov. Tých bolo ku koncu roka 2019 niečo vyše 124 miliónov. Používateľov fungujúcich na bezplatnej verzii je však viac než dvojnásobok – až 271 miliónov. Zisk za rok 2019 tvoril 1,8 miliardy eur. Spotify aj tento rok ráta s nárastom. Do konca roka by chcelo dosiahnuť 348 miliónov používateľov bezplatnej verzie a 153 miliónov predplatiteľov.

Náš tip
Spotify: Politickej reklame je od budúceho roka koniec
6.2.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+