MojAndroid

Aktualizované:

Niektorí z našich čitateľov nás informovali o tom, že spomínanú aktualizáciu už dostali.

Pôvodný článok:

Stabilná verzia systému Android 10 bola spoločnosťou Google uvoľnená už začiatkom septembra. Veľa výrobcov ju ale poskytlo svojim smartfónom až po novom roku. Patrí medzi nich aj čínske Xiaomi, ktoré síce niektoré modely aktualizovalo už začiatkom zimy, na ďalšie sa dostáva až teraz. Patrí tam aj smartfón Xiaomi Mi Mix 3, ktorého aktualizácia na Android 10 bola už podľa portálu GSMarena  už spustená.

Xiaomi Mi Mix 3 Android 10

Aktualizácia globálnej verzie, ale bez EÚ

Nebýva obvyklé, aby tak drahý a dobre vybavený smartfón ako Xiaomi Mi Mix 3 dostával aktualizáciu na nový systém s polročným oneskorením. Na čínskom trhu už ale Xiaomi Mi Mix 3 obdržal Android 10 koncom minulého roku. Teraz je na rade globálna verzia s označením firmvéru MIUI 11.0.3.0 QEEMIXM. Nepočítajú sa do nej India, Indonézia, Rusko a bohužiaľ ani EÚ, ktoré majú vlastné značenie. Dá sa ale predpokladať, že budú čoskoro nasledovať. Aktualizácia má veľkosť 2 GB. Je dostupná formou OTA alebo na stiahnutie z tohto linku. Okrem nových navigačných gest, tmavého režimu a ďalších funkcii systému Android 10 prináša grafické prostredie MIUI 11. Chyby systému opravuje februárová bezpečnostná záplata.

Posledný mesiac sa v aktualizáciách činilo najviac Xiaomi

Za posledný mesiac bolo aktualizovaných niekoľko modelov Xiaomi aj ďalších značiek. Napríklad Android One smartfóny Xiaomi Mi A3 a Xiaomi Mi A2 Lite. Aktualizáciu druhého modelu ale neodporúčame, pretože ho môže znefunkčniť. Dostalo sa aj na samostatné značky Xiaomi ako smartfóny Redmi Note 7 Pro alebo Pocophone F1. Konkurenčný Samsung aktualizoval model strednej triedy Galaxy A70 a vlajkové lode z roku 2018 Galaxy S9/S9+. A americká značka Motorola nezabudla na smartfón moto g7 Plus.

Náš tip
Najlepšie aplikácie, ktoré nahradia poznámkový blok | Redakčný výber
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
11.3.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+